בלוגים

הפלסטינים דבקים ביוזמה הצרפתית

01/09/2016

בעת האחרונה מתפרסמות ידיעות רבות על כל מיני יוזמות שלום: היוזמה הצרפתית, יוזמת הנשיא סיסי, והיוזמה של פוטין להפגיש במוסקבה את ראש ממשלת ישראל יחד עם ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

מבחינת הפלסטינים יש רק יוזמה אחת שיש עניין לקדם- היוזמה הצרפתית. הם רואים בכל היוזמות האחרות הסחת דעת.

על פי מקורות ברמאללה, אבו מאזן אמר לסיסי כי הוא מוכן להיענות ליוזמה שלו רק אם היא תהיה חלק מן היוזמה הצרפתית, ובימים האלה הדיפלומטיה הצרפתית בודקת בקהיר באיזו מידה יוזמת סיסי להפגיש את שני המנהיגים עולה בקנה אחד עם יוזמתם.

ברור לפלסטינים כי יוזמת פוטין סותרת את עמדת צרפת, וכי רוסיה לא הואילה לבוא למפגשים המכינים שיזמה צרפת, ולפיכך הפלסטינים אמרו לפוטין שאבו מאזן יבוא למוסקבה לפגוש את נתניהו רק אם ישראל תשחרר אסירים ותקפיא את ההתנחלויות.

על פי מקורות ברמאללה, אבו מאזן מתעקש על קיום הבחירות, כי הוא מאמין שהצלחתם תחייב את צרפת להעלות הילוך בכינוס הוועידה הבינלאומית שתכפה פתרון על ישראל.

אודות המחבר פינחס ענברי

פנחס ענברי, יועץ וחוקר בכיר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, עיתונאי ותיק ופרשן לענייני ערבים והמזרח התיכון. מחברם של מספר ספרים העוסקים בפלסטינים, וביניהם:The Palestinians: Between Terrorism and Statehood (Sussex Academic, 1996).
This entry was posted in מצרים, פלסטינים, צרפת. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × five =