עבור לתוכן העמוד
Menu

חיסול פעיל חיזבאללה – עבד על "תיק רגיש"

אלמונים התנקשו בחייו של מחמד עלי יונס, בכיר בחזבאללה בדרום לבנון שהתמחה בלכידת משתפי פעולה עם ישראל • נסיבות החיסול עדיין לוטות בערפל, אך בלבנון חוששים ממלחמת חיסולים פנימיים בחברה הלבנונית על רקע פרשת בכיר צד"ל לשעבר עאמר אלפאח'ורי שהוברח מלבנון לארה"ב

בעיירה נבטיה בדרום לבנון התגלתה ב-4 באפריל גופתו של פעיל חיזבאללה, מחמד עלי יונס, שנרצח על ידי אלמונים, כך מסרה סוכנות הידיעות האיראנית "פארס".

על פי גורמים בלבנון, הוא נרצח ברכבו בדקירות סכין ואחר כך נורה. מדובר בתושב הכפר ג'יבשית שהיה אחראי מטעם חיזבאללה לאתר וללכוד משתפי פעולה עם ישראל וסוכנים של המוסד.
גופתו התגלתה על הציר בין העיירה קאקעיה אלג'יסר לבין העיירה זווטר אלע'רביה.

 

הקורונה באיראן: תכנית החזרה לשגרה של רוחאני

גורמים לבנונים מסרו שנעצר חשוד במעורבות ברצח.

אתר "אלג'נוביה" הלבנוני דיווח ב-5 באפריל כי הנרצח עבד על "תיק רגיש" בעל היבטים ביטחוניים וכי היה מאובטח בשעת הרצח על ידי שומר ראש, אולם שניהם נקלעו למארב שהציבו 3 כלי רכב על הציר שבו נסעו, מוחמד עלי יונס מת מהירי לעבר המכונית שבה נסעו ושומר ראשו נפצע והועבר לטיפול בבית חולים.

ארגון חיזבאללה ספד לעלי יונס והכריז עליו "כשהיד". ברשתות החברתיות דווח כי יתכן והמוסד הישראלי עומד מאחורי החיסול וכי מדובר בפעיל מהדרג הפיקודי של חיזבאללה שהיה מקורב לגנרל קאסם סולימאני שחוסל ע"י ארה"ב לפני 3 חודשים.

בדיווח נוסף ברשתות החברתיות נמסר כי ייתכן שהוא חוסל במסגרת סכסוכים פנימיים בתוך ארגון חזבאללה עצמו.

נושא המלחמה במשתפי פעולה עם ישראל תפס בחודשים האחרונים תאוצה בלבנון בעקבות פרשת העמדתו לדין של בכיר צד"ל לשעבר ומפקד כלא אלח'יאם עאמר אלפאח'ורי הנושא אזרחות אמריקנית וישראלית.

ממשלת לבנון שיחררה אותו בחשאי בלחץ אמריקני כבד ובניגוד לעמדת החיזבאללה לאחר שממשל טראמפ איים להטיל עליה סנקציות כבדות.

 

כח אלקדס ממשיך לפעול בתימן למרות משבר הקורונה

בתגובה קרא מנהיג חיזבאללה חסן נצראללה להקים ועדת חקירה רשמית בנושא. זמן קצר לאחר שעאמר אלפא'חורי הוברח מלבנון לקפריסין באמצעות מסוק אמריקני נרצח ב-23 במרץ בעיירה מיה מיה בלבנון קצין לשעבר בצד"ל בשם אנטואן יוסף אלח'איק שהיה ידידו של עאמר אלפאח'ורי.

חיסולו של אלח'איק התפרש בלבנון כנקמה של חיזבאללה על הברחתו של עאמר אלפאח'ורי מחוץ לגבולות לבנון ומסר של אזהרה לממשלת לבנון, לארה"ב ולישראל כי ארגון חיזבאללה נחוש להילחם בתופעת משתפי הפעולה והסוכנים בלבנון העובדים לטובת המודיעין הישראלי.

 

איראן: "כל טעות צבאית תוביל לחיסול הציונות"

חיסול של אנוטאן אלח'איק עורר גם חשש שארגון חיזבאללה מתכנן גל של חיסולים של פעילי צד"ל לשעבר המתגוררים בלבנון וחשודים בשיתוף פעולה עם ישראל כדי לשקם את ההרתעה שלו.
לא מן הנמנע שחיסולו של בכיר חיזבאללה מוחמד עלי יונס שהתמחה בלכידת משתפי פעולה הינו תשובה לחיסולו של אנטואן אלח'איק ולמגמה של חיזבאללה להגביר את המצוד אחרי משתפי פעולה עם ישראל ולנקום בהם, פרשת חיסולו של מוחמד עלי יונס הינה שיחת היום בלבנון והיא עדיין לוטה בערפל.