עבור לתוכן העמוד
Menu

חודשה רשת האינטרנט במחוז בדרום איראן

לאחר כמעט שבוע ימים חודשה רשת האינטרנט במחוז הורמוזאנג בדרום המדינה • אתמול אמרו בכירים בממשל: ""במידת הצורך יש להקריב הכול בכדי שאנשים יוכלו לחיות בסביבה בטוחה"

חיבור האינטרנט במחוז הורמוזאנג, בדרום איראן חודש בצהריים, כך דווח בסוכנות הידיעות “איסנ”א”.הרשויות חסמו את קשר האינטרנט במדינה על מנת להקשות על המפגינים המוחים על העלאת מחירי הדלק, בהפגנות סוערות ברחבי איראן וזאת במטרה להקשות עליהם להציף את היחס של המשטרה וכוחות הביטחון נגד המפגינים.

אתמול אמר בראיון מיוחד לאתר איסנ”א, מוחמד ג’וואד קולינד, חבר המועצה לביטחון לאומי לנושא ניתוק המדינה מרשת האינטרנט. לדבריו “ביטחון הוא בראש סדר העדיפויות במדינה וחשוב יותר מכל דבר אחר. במידת הצורך יש להקריב הכול בכדי שאנשים יוכלו לחיות בסביבה בטוחה”.

איראן: המהומות נמשכות, המנהיג והנשיא מכריזים על ניצחון, העם מתוסכל

הוא הדגיש כי החזרה לפעילות של האינטרנט במדינה תעשה בהתאם להחלטה של המנהיגות ובקרוב יפורסם דווח בעניין.

“אין לאפשר לשום דבר להפריע לשלום הציבור ולהפריע להם בחיי היום יום”, אמר.

ראש הוועדה הפרלמנטרית לענייני פנים והפרלמנט הצהיר כי “האינטרנט יחזור בפריסה ארצית כאשר ישוחזר השלום”. הוא הדגיש כי השימוש באפליקציות כמו סנאפ צ’ט עדיין פועלת אבל גם תחת פיקוח של המשטר.

“ההחלטה על ניתוק האינטרנט הייתה החלטה קולקטיבית וההחלטה להשיבו תלויה במצב העניינים” , אמר קוליבנד. הוא הוסיף כי החלטות בנושא יתקבלו בקרוב על בסיס דיווחים מהשטח.