עבור לתוכן העמוד
Menu

פיאמה נירנשטיין: יועצת מיוחדת למאבק באנטישמיות

שר החוץ ישראל כ"ץ מינה את פיאמה נירנשטיין ליועצת מיוחדת למאבק באנטישמיות במשרד החוץ • ד"ר דן דייקר, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, בירך על המינוי: "בייחוד כיום, מדובר במינוי משמעותי למאבק המתמשך באנטישמיות"

הבוקר (א'), הודיע שר החוץ ישראל כ"ץ על מינויה של החוקרת פיאמה נירנשטיין לתפקיד יועצת מיוחדת למאבק באנטישמיות מטעם משרד החוץ.

נירנשטיין מכהנת כמומחית בכירה לאנטישמיות במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. היא עיתונאית ותיקה, סופרת מוערכת ודוברת בכירה המתמחה בנושאי האנטישמיות, הסכסוך במזרח התיכון, איסלאם, טרור וזכויות אדם. במהלך הקריירה העיתונאית והמקצועית שלה, סייעה לחשוף תנועות המקדמות אנטישמיות כנגד יהודים בתפוצות וישראל בפרט, והייתה בין הראשונים לקשור בין אנטישמיות מודרנית לשנאה כלפי ציונות ומדינת ישראל.

נירנשטיין כתבה למעלה מ-20 ספרים ואלפי מאמרים וכתבות בנושאי אנטישמיות, וזכתה ליותר מעשרים פרסים על ספריה ועל עבודתה העיתונאית. היא כיהנה בעבר כסגנית יו"ר ועדת החוץ של הפרלמנט האיטלקי וכחברת פרלמנט, ובשנת 2011 נבחרה לאחת מ-50 היהודים המשפיעים ביותר בעולם.

בין יתר תפקידיה, נירנשטיין היא אחת ממייסדות הפורום העולמי למאבק באנטישמיות וזוכת פרס כנסת ישראל על מחויבותה במאבק באנטישמיות. בנוסף, היא עמיתת מחקר בכירה במכון לחקר אנטישמיות ומדיניות גלובלית (ISGAP), חברה במועצה הישראלית ליחסי חוץ של הקונגרס היהודי העולמי, וחברה במועצה המייעצת של NGO-Monitor. בעברה שימשה כנשיאת איגוד חברי הפרלמנט היהודים בעולם, כנספחת דיפלומטית מטעם שגרירות איטליה בישראל, וניהלה את המכון האיטלקי לתרבות בתל אביב. נירנשטיין בעלת תואר ראשון בהיסטוריה מודרנית מטעם אוניברסיטת פירנצה ושימשה כמרצה באוניברסיטת LUISS ברומא להיסטוריה של המזרח התיכון.

את התפקיד החדש במשרד החוץ תמלא נירנשטיין בהתנדבות. ד"ר דן דייקר, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, בירך על המינוי ואמר: "בייחוד לאחר מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר והמחאות האנטי-ישראליות בקמפוסים ברחבי העולם, מינויה של פיאמה נירנשטיין הוא צעד חשוב ומבורך במאבק המתמשך באנטישמיות. ניסיונה העשיר ומחויבותה למאבק באנטישמיות יובילו לשינוי משמעותי בתחום החשוב הזה ולעתיד בטוח יותר."