עבור לתוכן העמוד
Menu

פורץ דרך: ביקור המשלחת הבחיירנית בישראל

בדצמבר 2017 ביקרה משלחת ייחודית של אנשי דת מוסלמים ונוצרים מבחריין וממקומות אחרים בישראל בלווי אחד ממייסדי המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה • עיתון "אל ערביה" ציין אתה צעד הזה שאושר על ידי השלטונות כאחד מפורצי הדרך של הפשרת היחסים לקראת נירמולם

עיתון "אל ערביה" מונה מספר שלבים שהובילו להפשרת היחסים בין ישראל לבחריין ואפשרו את חתימת הסכם השלום. אחד מן הצעדים הוא מפגש ייחודי של משלחת בחיירנית בישראל בדצמבר 2017.

ד"ר מנפרד גרסטנפלד, לשעבר יו"ר הנהלת המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה וכיום חבר ההנהלה, ומייסד ומנהל התוכנית של מרכז זה לחקר האנטישמיות, זכה להיות אחד האנשים הבודדים שסעדו ואירחו את אנשי המשלחת מבחריין, מיד לאחר הכרזת טראמפ כי ירושלים היא בירת ישראל.

נפטר דודו של אסד איל ההון מוחמד מכלוף

הארוחה התקיימה בערב חנוכה, ולדבריו של גרסטנפלד ולפי הדברים ששמע, כי חברי המשלחת שעברו בקניון ממילא בעיר, השתתפו בחגיגות הדלקת הנרות של ארגון חב"ד במקום. בנוסף עם הדלקת השמש בחנוכייה לפני תחילת הארוחה, הצטרפו ראשי המשלחת והדליקו את הנר הראשון בעצמם.

חברי המשלחת כללו, סונים ושיעים מוסלמים, הודים, סיקיים, בודהיסטים ונוצרים. כומר אורתודקסי מסוריה סיפר לגרסטנפלד, כי הכנסייה בה הוא נוהג להתפלל מקורה ביהודים שחיו במקום.

המשלחת ביקרה במקומות הקדושים לכלל הדתות והמשלחת הגיעה בהסכמת ישראל ובהסכמת השלטון הבריחיני לאחר ביקור שהתקיים בפברואר בבירת המדינה על ידי רבי אברהם קופר.

מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה התייחס אף הוא לפגישות המשלחת וגינה אותה במילים חריפות בנאומו האחרון ואמר: "תגרשו אותם, תזרקו עליהם נעליים, תסקלו אותם באבנים". הוא אף קרא לממשלת בחריין שלפוט את חברי המשלחת.

חשיבותם של הסכמי השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות