עבור לתוכן העמוד
Menu

עבאס בחר את ארדואן הרדיקלי

בראיון ל RT בשפה האנגלית תקף דן דייקר את עבאס ואת עמדת האיחוד האירופי

בראיון לערוץ הטלוויזיה הרוסית RT בשפה האנגלית תקף חוקר המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה וראש התכנית למלחמה בארגון ה BDS , דן דייקר, את האירופאים על עמדתם בשנים האחרונות בסוגית ירושלים והמו"מ.

לראיון המלא:

במסגרת הדיון המעורר מחלוקת בעולם אודות הסוגיה של הכרזת טראמפ על הכרה בירושלים כבירת ישראל, נשאל חוקר המרכז על דעתו על הועידה האיסלמית שהתכנסה בטורקיה בעקבות הכרזת טראמפ והדגיש כי המנהיגים המובילים ממצרים וסעודיה לא נכחו בוועידה הזו וכי זו הוכחה לכך שהם לא מסכימים עם הקו הקיצוני אותו מוביל ארדואן וקאטר.
"עבאס החליט לקחת את ידו של ארדואן הראדיקלי ולזנוח את היד המושטת לשלום של תומכי השלום וארה"ב", ציין דייקר.

בדבריו הדגיש דייקר כי עבאס בעצם דחק עצמו לפינה והוכיח במעשיו כי השלום אינו מעייניו וכי הוא נמצא בכלל בתחרות עם החמאס. דייקר סיפר אודות פגישה עם שלושה פלסטינים בכירים, שציינו בפניו כי הבעיה של הרשות הפלסטינית היא השחיתות הפושה בה וכי השנאה אל עבאס גדולה בשל כך. לדברי הבכירים הציבור רוצה ללכת לקראת ישראל ומבקש לשתף פעולה עימה וכי עבאס בעצמו נדחק אל הקיצוניים.

דייקר ציין כי טראמפ ביצע "את רצונו של הציבור האמריקאי וכי לא מדובר במשהו שישפיע על ההמשך". המראיין תקף את דייקר ואמר כי האירופאים אינם מסכימים לכך. דייקר השיב כי עמדת האירופאים שירושלים צריכה להיות מחולקת לשתי בירות פוגעת בסיכויי השלום, משום שהיא קובעת דעה מוקדמת על המשא ומתן.