עבור לתוכן העמוד
Menu

נעים קאסם: “לבנון אינה מגרש פתוח”

החיזבאללה פרסם סרטון מאיים על ישראל • חמאס וארגוני ההתנגדות פרסמו הודעת תמיכה • באפריל השנה הבהיר נסראללה - לא יהיו יותר ימי לחימה

סמזכ”ל חזבאללה, נעים קאסם, מסר לערוץ “אלמיאדין” בעקבות הירי על ישראל כי חזבאללה התחייב באופן פומבי לכך ש”התוקפנות” נגד לבנון תזכה לתגובה המתאימה.

הוא מסר כי על ישראל להבין כי לבנון אינה “מגרש פתוח” לסגירת חשבונותיה ולבחינת יכולותיה. עוד הוסיף כי על ישראל להבין כי עליה להישאר מורתעת וכי אם לא – הארגון מוכן לתגובה.
קאסם ציין כי בארגון הם ראו בתגובה שבוצעה כתגובה המתאימה, וכי בנוגע לניתוח הפרטים – “שישראל תנתח מה שהיא רוצה”. כמו כן, הוא הבהיר כי מה שביצע חזבאללה הוא תגובה על “התוקפנות” שהעולם כולו היה עד לה ושלא ניתן היה לעבור עליה בשתיקה.

 

בתוך כך פרסם ארגון החיזבאללה סרטון מאיים על ישראל ובו הוא מבהיר כי כל ירי על לבנון יענה בתקיפה חזרה וזאת על מנת להחזיר את המשוואה של נסראללה לתוקף.

ארגוני חמאס פרסם הודעת תמיכה: “,

אנו מברכים ותומכים בתגובה של חזבאללה שהפציץ אזורים השייכים לאויב הציוני בתגובה לירי לעבר לבנון.

“….ההתנגדות לכיבוש היא זכות השמורה לעם הכבוש והפגוע”.

החמאס מביע את תמיכתו בחזבאללה ובעם הלבנוני האחים, העומדים נגד התוקפנות ושוברים את המשוואות שהאויב מנסה להכתיב, ושבים ומוכיחים את משוואת ההפצצה שנענית בהפצצות”.

הגא”פ והח’ותים בתימן ברכו אף הם על הירי.

 

הצטרפו אל ערוץ הטלגרם שלנו.

תזכורת: חיזבאללה מבהיר – כי לא יהיו ימי לחימה

באפריל השנה הבהיר מזכ”ל החיזבאללה נצראללה, לרגל Hizbullah’s Martyr Leaders day , שצויין בסמוך לתרגיל חיל האוויר הישראלי “ורד הגליל”, , מפני משחק ב- Combat days.

וכך ניתח תא”ל במיל. שמעון שפירא, מומחה לחיזבאללה את דבריו של נצראללה הרלוונטים גם היום:

הוא הדגיש כי משחק זה יהיה מסוכן עבור ישראל, שכן אף אחד לא יוכל לערוב לכך שהם לא יתפתחו לכדי מלחמה כוללת. נצראללה התייחס לאיומי הרמטכ”ל רא”ל אביב כוכבי לתקוף בכל הכוח אזורי מגורים ומתקנים אזרחיים שבהם יימצאו טילים ורקטות של חיזבאללה, או שמתוכם ישוגרו טילים או רקטות לישראל.

נצראללה הבהיר כי “We will take part in any confrontation imposed on us and I say it clearly: bombing cities for bombing cities and bombing settlements for bombing villages”.

כרזה לרגל "יום המנהיג" - בכרזה מנהיגי ארגון חיזבאללה , ברקע מסגד אל אקצא
כרזה לרגל “יום המנהיג” – בכרזה מנהיגי ארגון חיזבאללה , ברקע מסגד אל אקצא

נצראללה הזהיר את ישראל ממשחק באש, הציע לה להכיר במגבלות כוחה והוסיף כי הזמן שבו ישראל איימה והצד השני נותר שותק – חלף. אלה זמנים חדשים הדגיש נצראללה.

מנהיג חיזבאללה איים כי במקרה שתפרוץ מלחמה העורף הישראלי will face incidents that did not witness since the establishment of Israel in 1948 [1]

יצויין כי כבר בסוף נובמבר 2020 הבהירה חיזבאללה כי היא מתנגדת לתוכניות ישראל ל”ימי קרב מוגבלים” והעלתה את הכוננות לעליונה, בקרב כוחותיה בלבנון ובסוריה, בעקבות תרגיל “Lethal Arrow” של צה”ל. חיזבאללה הדגישה אז כי à la guerre comme à la guerre””, היא תפעיל את כל כוחה הצבאי נגד העורף הישראלי. [2]

[1] אלעהד, 17 פברואר 2021

[2] Shimon Shapira, “Hizbullah Opposed Israeli planes for limited “Battle Days”, Views Them as War”. JCPA, November 30, 2020.