עבור לתוכן העמוד
Menu

משה”מ: כוחה של איראן חסם את הדרך למלחמה

סלמי, מפקד משמרות המהפכה אמר את הדברים בטהראן • מפקד בסיס חיל אוויר אמר כי לאיראן יש נשק סודי

חסן סלמי, מפקד משמרות המהפכה אמר אתמול (רביעי)  בנאום בוועידה של אנשי משמרות המהפכה כי כוחה הגובר של איראן חסם את הדרך לכל פעולה צבאית נגד המדינה.

סלאמי פסל מכל וכל את החשש  כי הסירוב לנהל משא ומתן עם ארה”ב יוביל למלחמה, אמר הגנרל כי איראן פירקה את מרכיבי כוחו של האויב ומדיניותו, כך שהאויבים חוששים אפילו לחשוב על מלחמה באיראן.

“בנסיבות הנוכחיות, אילו האויבים שמודאגים מפרוץ המלחמה, והדאגות האלה ברורה לכל לנוכח התנהגותם הפיזית והטקטית”, הוסיף.

המפקד העליון הדגיש גם את הצורך להכין תכניות על מנת  להביס את תרחישי האויב, והוסיף כי כוח ההרתעה הגדול של איראן ניטרל את הלחימה הפסיכולוגית האמריקאית.

“נשק סודי ליום גשום”

הדברים הללו מצטרפים לדברים שאמר ביום רביעי מפקד ההגנה האווירית של בסיס חיל האוויר האיראני “אל-אנביה” , הגנרל אליזרע סאבחי פארד, התחייב לתגובה קשה במקרה של מהלך עוין נגד איראן  וציין כי בידיה נשק סודי “יום גשום”.

“ההרתעה והנשקים הסודיים שלנו עצרו את האויב 200 מייל (מהגבולות האיראנים) במצרי הורמוז”, אמר הגנרל, במהלך כינוס בבירה. “האויב יודע בצורה טובה מאוד כי אל לו לבחון את איראן בקרב ואת יכולותיה ואם יעשה משגה שכזה, יהיה זה האחרון”.

פארד אמר כי האויבים מפעילים לחץ מקסימלי, משתמשים ברטוריקה הקשה ביותר נגד איראן והגבירו את היכולות הצבאיות שלהם באזור במטרה להכניע את איראן ולהביא אל שיחות מול ארה”ב והם עושים זאת לשווא.

דברי הרבה הללו לסוכנות הידיועת “פארס” מצטרפים לדבריו מפקד המטה הכללי של “אל-אנביה”, הגנרל ע’ולאם עלי רשיד, שאמר  כי על ארה”ב ללמוד לקח מהרפתקאותיה הצבאיות הכושלות בעיראק ובאפגניסטן, והזהיר כי איראן תיתן תגובה חזקה ומרסקת לכל תוקפנות.

“הצבא של רפובליקה האסלאמית ינחית מהלומה חזקה בתגובה לכל מהלך אגרסיבי נגדה מצד האויבים באיי איראן או בים, על הקרקע ובאוויר והם יגרמו להם להצטער על כך”, אמר ראשיד.

הוא גם הזהיר כי במקרה של מלחמה בין ארה”ב לאיראן, אף אחד לא יוכל לשלוט על משך הזמן, עוצמתה, המרחב העצום שלה.

https://www.tasnimnews.com/en/news/2019/07/03/2045876/irgc-chief-enemies-fearful-of-war-with-iran