עבור לתוכן העמוד
Menu

יוסי קופרווסר: "חזרה להסכם הגרעין? השלכות הרסניות"

ראש חטיבת המחקר לשעבר של אמ"ן מזהיר מחזרה להסכם הגרעין: "ישראל תתקשה לקבל לגיטימציה לפגיעה בהתעצמות איראן".

ראש חטיבת המחקר באמ"ן לשעבר וחוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, חבר תנועת הביטחוניסטים, תא"ל (במיל.) יוסי קופרווסר תוקף את עמדת הצבא שגורס שישראל צריכה להסכים לחזרה אמריקנית להסכם הגרעין.

"במידה ותהיה חזרה להסכם כמסתמן ההשלכות תהיינה הרסניות, שיביאו לכדי הסרת הסנקציות על איראן שיאפשרו לה להשקיע עשרות מיליארדי דולרים בהתעצמות, בביצור המשטר מבית, בחיזוק מעמדה האזורי, ובחימוש המיליציות שלה – דבר העלול לדרדר את המזרח התיכון להסלמה", אומר קופרווסר.

הצטרפו לטלגרם שלנו – לחץ כאן

הוא מוסיף כי "תחת אותו הסכם בינלאומי ישראל תתקשה מאוד לקבל לגיטימציה מצד הקהילה הבינלאומית לפגיעה בהתעצמות האיראנית. יודגש, כי הפסקת הפעילות של המצלמות באתרי הגרעין וההתעקשות האיראנית לאי חשיפת האמת בדבר ההתקדמות האיראנית לגרעין טרום חתימת ההסכם, גורמות לכך שאין אפשרות להבטחת ההסכם, שמלכתחילה סלל לאיראן דרך להשגת יכולת לייצור ארסנל נשק גרעיני ללא הפרעה, שאכן ימנעו את תהליך ההתגרענות האיראני בתקופה הקרובה, תוך כדי ההסכם".

"על כן, בעת הזו על ישראל להשקיע את מירב תשומת ליבה בפעילות לסיכול פרויקט הגרעין האיראני ולנסות לרתום את בעלות בריתה – ובראש ובראשונה ארה"ב, למאמץ זה", הוא מסכם.

פורסם באתר ערוץ 7.