עבור לתוכן העמוד
Menu

יום ירושלים הוא היום בו תוקן העוול ההיסטורי לעם היהודי

בעשור האחרון אנו עדים להתקפות חוזרות ונשנות על אתרים דתיים למוסלמים ולנוצרים ברחבי המזרח התיכון • רק ישראל חופשית ודמוקרטית תגן על ירושלים ועל כל הדתות הגדולות

בפועל ירושלים הייתה נצורה כשמסביבה צבאות ערב והופגזה על ידי ארטילריה שלהן. הרובע היהודי בעיר העתיקה עבר טיהור אתני: בתי הכנסת הגדולים שלה, שחלקם הוקמו במאה ה-13, נחרבו, ותושביה היהודים נמלטו על נפשם. מה שהמלחמה הוכיחה היה שאם ירושלים לא תהיה תחת ריבונותה והגנתה של ישראל, ההשלכות יהיו הרות אסון. בן גוריון אמר לכנסת: "לולא עמדנו נגד פעילות התוקפן בניגוד לעמדת האו"ם, ירושלים היהודית הייתה מושמדת ומדינת ישראל לא הייתה קמה לעולם".

בן גוריון ביקש להעביר מסר לעולם בנוגע לירושלים: "עם שמכבד בנאמנות במשך 2,500 שנה את השבועה שנשבעו הגולים הראשונים על נהרות בבל, לא לשכוח את ירושלים – העם הזה לעולם לא ישלים עם פרידה מירושלים".

בעשור האחרון אנו עדים להתקפות חוזרות ונשנות על אתרים דתיים למוסלמים ולנוצרים ברחבי המזרח התיכון. רק בישראל נשמרו חופש הפולחן וחופש הדת ולא נפגע אתר קדוש אחד בירושלים. רק ישראל חופשית ודמוקרטית תגן על ירושלים ועל כל הדתות הגדולות.

מ-1948 עד 1967 נמנעה מהעם היהודי גישה לעיר הבירה ההיסטורית שלו. יום ירושלים הוא יום בו תוקן העוול הזה וירושלים שוחררה ואוחדה.

פורסם בישראל היום.