עבור לתוכן העמוד
Menu

ועידת ה-GCC: כינוי לאיראן, דאגה מההמשך

ערב הסעודית מצפה לגישה רצינית בטיפול בתוכניות הגרעין והטילים של איראן והשלכותיהן על יציבות האזור, כך אמר יורש העצר מוחמד בן סלמאן ב-14 לדצמבר במסגרת וועידת מדינות המפרץ המתכנסת בריאד. "הממלכה מדגישה את החשיבות של התמודדות רצינית ויעילה עם תוכנית הגרעין והטילים האיראנית באופן התורם להשגת ביטחון ויציבות אזוריים ובינלאומיים". "עקרון זה מדגיש את הרצון […]

ערב הסעודית מצפה לגישה רצינית בטיפול בתוכניות הגרעין והטילים של איראן והשלכותיהן על יציבות האזור, כך אמר יורש העצר מוחמד בן סלמאן ב-14 לדצמבר במסגרת וועידת מדינות המפרץ המתכנסת בריאד.

"הממלכה מדגישה את החשיבות של התמודדות רצינית ויעילה עם תוכנית הגרעין והטילים האיראנית באופן התורם להשגת ביטחון ויציבות אזוריים ובינלאומיים".

"עקרון זה מדגיש את הרצון לשכנות טובה, כיבוד החלטות האו"ם ושימרה על  האזור מכל פעילות מערערת יציבות", הוסיף.

שר החוץ של ערב הסעודית, הנסיך פייסל בן פרחאן, הזכיר גם את השיחות בווינה ואמר כי "העמדה הבלתי מתפשרת" של טהראן מדאיגה.

הוא גם הביע את רצונן של מדינות המפרץ ל"הסכם גרעיני ארוך ומקיף עם איראן" והביע תקווה כי המשא ומתן יצליח.

"אנחנו רוצים יחסים עם איראן וזה תלוי בזה [הסכם הגרעין]", אמר השר.

הוא גם הדגיש כי מדינות המפרץ עוקבות מקרוב אחר התקדמות השיחות בווינה וחזר על עמדת המפרץ בדבר ההכרח להיכלל בהן.

הצהרת הסיום של הפסגה גינתה את "הפעילות המרושעת" של איראן באזור, ובמיוחד את תמיכתה במיליציות החות'יות בתימן שבהן היא משתמשת בהתקפות על ערב הסעודית, כמאפשרת את פעילותן של מיליציות שיעיות אחרות בעיראק, לבנון וסוריה.

מדינות המפרץ הודיעו זה מכבר שאיראן צריכה להפסיק את פעילותה מערערת היציבות באזור באמצעות מתן תמיכה כספית וצבאית לרשת המיליציות שלה ברחבי המזרח התיכון.