עבור לתוכן העמוד
Menu

“חמאס סוחר בדם הפלסטיני”

הפסקת האש בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה נכנסה לתוקף ובשטחים החלו חגיגות "ניצחון" על ישראל • העולם הערבי נחלק לשני מחנות בעקבות העימות הצבאי בין ישראל לחמאס - בסעודיה החלה מתקפה תקשורתית על חמאס המאשימה אותו ב"סחר בדם הפלסטיני"

לאחר 11 ימי לחימה, הפסקת האש בין ישראל לחמאס נכנסה לתוקף בשעה שתיים לפנות בוקר בבוקר יום שישי. לאחר כניסתה לתוקף יצאו אלפי פלסטינים ברצועת עזה, בגדה ובמזרח ירושלים לחגוג את “ניצחון” חמאס על ישראל.

אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס אמר: “השפלנו את האויב ואת צבאו שהורג נשים וילדים, הכנו תגובה גדולה של רקטות אך נענינו למאמצי התיווך הערביים להשגת הפסקת אש”.

דובר החמאס
דובר החמאס

בעקבות הדברים הוכרז “יום זעם” בשטחים בעקבות העימות הצבאי בין ישראל לחמאס.

גורמים בכירים בירושלים מכחישים בתוקף את טענת חמאס כי הפסקת האש כוללת “הבנות” בנושא הר הבית ושכונת שיח’ ג’ראח. לדבריהם מדובר ב”שקר גס שמיועד להראות כאילו לחמאס יש הישגים לאחר שנחל מפלה מידי צה”ל”.

פיצול בעולם הערבי

אחד ההישגים של ארגון חמאס הוא בכך שהוא החזיר את הבעיה הפלסטינית לראש סדר היום הבינלאומי באמצעות ההפגנות הסוערות במזרח ירושלים ובהר הבית ובאמצעות מתקפת הרקטות על ירושלים.

 

האלימות הפלסטינית והתגובה הישראלית הקשה עליה הביאו להזדהות ערבית ובינלאומית עם הבעיה הפלסטינית.

המדינות הערביות שחתמו בשנה שחלפה על הסכמי נורמליזציה עם ישראל נמצאות במבוכה והן ייחלו לכך שישראל תסיים את המערכה הצבאית בהקדם ותכה את חמאס שוק על ירך. במדינות ערב המתונות לא אוהבים, בלשון המעטה, את תנועת חמאס אשר מהווה חלק מתנועת “האחים המוסלמים”, בכמה מדינות ערביות כמו מצרים וסעודיה, תנועת “האחים המוסלמים” הוצאה מחוץ לחוק ונחשבת ל”ארגון טרור”.

עקבו אחרינו בטלגרם: https://t.me/jcpa2018telegram

בעקבות העימות הצבאי בין ישראל לחמאס,נחלק העולם הערבי לשני מחנות, חלק ממדינות ערב שמר על שתיקה ואילו חלק אחר דרש להפסיק את מעשי האלימות. אולם, צריך לזכור, עמדת המשטרים הערבים שונה מעמדת העמים הערביים או הרחוב הערבי המזדהה בדרך כלל עם הפלסטינים ושונא את ישראל בגלל התגובה הצבאית הקשה שלה ברצועת עזה והתנהלותה בירושלים ובהר הבית.

טורקיה ואיראן גינו בחריפות את התקיפות הישראליות על יעדי ארגון הטרור ברצועת עזה והפגיעה באזרחים. איחוד האמירויות, בחריין,סודאן ומרוקו שחתמו על הסכמי נורמליזציה עם ישראל שמרו על שתיקה מאז החל מבצע “שומר החומות” למרות הזעם העממי ברחובות, אמצעי התקשורת הרשמיים של מדינות אלה התעלמו מההסלמה הצבאית בין ישראל לחמאס או סיקרו אותה בפרופיל תקשורתי נמוך.

נמשך תהליך העברת הסמכות לאבטחת הגרעין האירני למשה”מ

שלטונות מרוקו ביטלו עצרת גדולה למען הפלסטינים בנימוק של מגיפת הקורונה.

אולם, מדינות אחרות,כמו סוריה, קטאר, תוניסיה, מצרים וירדן, שיש להן הסכמי שלום עם ישראל, גינו את התקיפות של ישראל ברצועת עזה.

בירדן התקיים הדיון סוער בפרלמנט והוגשה עצומה של חברי פרלמנט ירדניים לממשלת ירדן הקוראת לגרש את השגריר הישראלי מעמאן , להקפיא את הסכם השלום עם ישראל (הסכם “ואדי ערבה”) ולבטל את הסכם הגז עם ישראל.

למרות הביקורת הקשה על ישראל, מצרים נרתמה מחדש לתווך בין ישראל לארגון הטרור כדי להשיג רגיעה ואף הצליחה להביא את שני הצדדים להפסקת אש.

חמאס סוחר בדם הפלסטיני

העולם הערבי המתון לא עושה הנחות לחמאס, המלחמה ברצועת עזה ותגובה זו מזכירה את מלחמת לבנון השנייה ב-2006 ואת הטעות שעשה ארגון חזבאללה שחטף את חיילי צה”ל על הגבול, דבר שהביא לפרוץ המלחמה, להרס גדול בלבנון ולמותם של 2,200 לבנונים.

אז פורסמה הודעה סעודית חריפה שגינתה את “ההרפתקה המסוכנת ” של חזבאללה ומנהיגו חסן נצראללה הודה בטעותו והתנצל, עכשיו יש קריאות בסעודיה לליגה הערבית לגנות את ארגון חמאס על התקפות הרקטות על ישראל ועל פגיעתו בבעיה הפלסטינית.

השבוע התפרסמו שני מאמרים מעניינים בעיתון הנפוץ “א-שרק אלאווסט” המזוהה עם סעודיה.

חמאס לא התכוון לנצח צבאית ואינו יכול לעשות זאת

הפובליציסט הפלסטיני צאלח קולאב האשים במאמר שפירסם ב-20 במאי את ארגון הטרור בעזה בראשות יחיא סינוואר ואת חמאס חו”ל בראשות אסמעיל הניה וח’אלד משעל כי פתחו במתקפת הפתע של הרקטות על ישראל על פי הנחיות איראן וללא ידיעתו של יו”ר הרש”פ מחמוד עבאס.

יש בכך מסר, כתב קולאב, כי תנועת חמאס איננה מכירה במחמוד עבאס כמנהיג העם הפלסטיני שבו מכירות כל מדינות ערב והמדינות האסלאמיות.

הפובליציסט טאריק חמיד קרא במאמר שפירסם ב-19 במאי לגנות את תנועת חמאס על התקפות הרקטות נגד ישראל,הוא האשים את חמאס כי היא “סוחרת בדם הפלסטיני”, לדבריו העולם תמך בפלסטינים במשבר בשכונת שיח’ ג’ראח עד שבא חמאס ובירי הרקטות על ישראל הרס את התמיכה בפלסטינים.

העיתונות הערבית - בעד ונגד חמאס
העיתונות הערבית – בעד ונגד חמאס

“המרוויחים ממה שקורה עכשיו הם איראן, חמאס ובנימין נתניהו והמפסידים הם העם הפלסטיני והרש”פ”, כתב חמיד, “חמאס יצאה להרפתקה מזוייפת בשם הדם הפלסטיני למען איראן והמליציות שלה”.

אלה הם הלכי הרוח בעולם הערבי, כולם יודעים כי חמאס והג’יהאד האסלאמי הן שלוחות של משטר ההיאתולות, אולם, מדינות ערב המתונות מקבלות את מדינת ישראל כעובדה קיימת וכגורם אזורי חזק שיכול להגן על עצמו מפני הרקטות של חמאס ואיראן. הן מבינות שישראל איננה הולכת לשום מקום ולכן יש לקבל את קיומה ולחיות עמה, תנועת חמאס איננה מוכנה להשלים עם זה ומשלה את עצמה ואת תומכיה כי תוכל להשמיד את ישראל.