עבור לתוכן העמוד
Menu

הקורונה במזרח התיכון: ירדן בדרך לסגר כללי

הממלכה האשמית, מודאגת מאוד לאחר שמספר נדבקי הקורונה במדינה הולך וגדל מדי יום. סוכנות ידיעות רשמית הזהירה כי המדינה עומד בפתחו של הגל השני. במדינה נרשמו למעלה מ-10 מקרי הדבקות חדשים מדי יום וסה"כ 159 בשבוע. משרד הבריאות החליט כי החל מיום שישי 28.8 צפויים להכנס לתוקפן התקנות החדשות לסגרים בערים אדומות ובכלל המדינה. בתחילת […]

הממלכה האשמית, מודאגת מאוד לאחר שמספר נדבקי הקורונה במדינה הולך וגדל מדי יום. סוכנות ידיעות רשמית הזהירה כי המדינה עומד בפתחו של הגל השני.

במדינה נרשמו למעלה מ-10 מקרי הדבקות חדשים מדי יום וסה"כ 159 בשבוע.

משרד הבריאות החליט כי החל מיום שישי 28.8 צפויים להכנס לתוקפן התקנות החדשות לסגרים בערים אדומות ובכלל המדינה. בתחילת המגפה, הממשלה יצרה מדד של תרשים סיכון COVID-19 לאומי המורכב מחמש רמות. הרמות כוללות: שלב 'סיכון נמוך' ירוק, שלב 'סיכון בינוני' הכחול, שלב 'מוגבר בסיכון בינוני' הצהוב, שלב 'סיכון גבוה' כתום ושלב 'קריטי' אדום.

אם ירדן אכן תעבור שלב הצעדים הבאים יהיו סגר מוחלט ברמת עיר או מחוז, הארכת שעות העוצר , סגירת בתי ספר, מסגדים, כנסיות, פארקים ואיסור התכנסות, כך הודיע שר התקשורת, אמג'ד עדאילה.

ממשלת ירדן אמרה כי היא "מתכוונת להטיל" עוצר מלא השבוע במספר נקודות כולל עמאן וזרקא.

השר הוסיף כי שעות העוצר יורחבו ברחבי הארץ החל מה 25- באוגוסט החל מהשעה 22:00 למתקנים ו -23:00 ועד לשעה 6 בבוקר.
בתוך כך, הבידוד שהוטל על עיר אר-רמטה יוסר ב -25 באוגוסט.

במקומות אחרים בודדו רשויות הבריאות 19 בנייני מגורים בעמאן לאחר שהתגלו בהם התפרצויות של הנגיף.
מושל עמאן סעד אל-שחאב אמר כי המבנים חוטאו כדי למנוע התפשטות נוספת של הנגיף.

הוא הוסיף כי כל אמצעי הזהירות ננקטו וסיירת משטרתית דאגה שאיש לא יעזוב או ייכנס לבניינים. עוד אמר כי האתרים יישארו בהסגר עד להכרזת תוצאות בדיקות הדגימה.