עבור לתוכן העמוד
Menu

המתח במפרץ הפרסי לשיא חדש

סמשה"מ: החיילים שנכנסים למפרץ הפרסי אומרים הגענו לגהנום • ארה"ב הודיעה כי הפילה מל"ט • איראן לכדה כלי שיט זר

סגן מפקד משמרות המהפכה, האדמירל עלי פאדווי, אמר כי כוחות ארה”ב הפרוסים במפרץ עומדים בפני לחץ פסיכולוגי קשה, והם צפויים להסיק מסקנות שעליהם לעזוב את האזור.

“הם מרגישים לחץ מיד כאשר הם חולפים (במפרץ) ורואים אותנו. מספר התאונות הימיות של כוחות המארינס עלו בשל הלחץ הפסיכולוגי המופעל עליהם. כאשר הם נכנסים למפרץ הפרסי, הם אומרים אחד לשני כי הם נכנסו לגיהינום. וכאשר הם עוזבים את המפרץ הפרסי, הם אומרים שהם עזבו את הגיהינום. הם נמצאים תחת תנאים פסיכולוגיים קשים “, אמר הגנרל פאדווי, בעיירה עבלייה ליד טהרן.

טראמפ: יירטנו מל”ט איראני

נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ, אמר כי ספינת המלחמה האמריקאית ‘USS בוקסר’ יירטה הערב (חמישי) מל”ט איראני שהתקרב לעברה במצרי הורמוז. משרד האוצר האמריקאי פרסם הערב כי ארצות הברית הטילה סנקציות חדשות על חמישה אנשים ושבעה גורמים הקשורים לתכנית הגרעין האיראנית.

איראן מודה כי השתלטה על כלי שיט ומאיימת

הכוח הימי של משמרות המהפכה (משה”מ) של איראן מודה כי השתלט על מיכלית דלק ביום ראשון ה-14 לחודש יולי. הדברים דווחו בסוכנות הידיעות “תנסים”. ההשתלטות נעשתה על ידי כוח הפטרול הראשון של הזרוע הימית במפרץ הפרסי כחלק ממבצע לאיתור הברחות ומניעתן, נטען בהודעה.

בטאון חמאס: כך איראן מסייעת לחמאס

לקראת ערב חשפה רשת הטלוויזיה “פארס טי וי” תמונות ראשונות של לכידת כלי השיט:

האי לארקה בדרום המדינה
האי לארקה בדרום המדינה9

בתוך כך פרסמו משה”מ אזהרה כי “אם האויבים יבצעו חישובים מוטעים, איראן תאלץ לעבור למתקפה”.

המיכלית שעליה השתלטו משמרות המהפכה
המיכלית שעליה השתלטו משמרות המהפכה

נקמה איראנית ?

 

לפני כשבועיים נתפסה מכלית איראנית על ידי כוחות בריטיים בגיברלטר. המכלית האיראנית, גרייס 1, נתפסה, בשטח בריטי סמוך לספרד, לאחר שנחשד כי היה מנסה להעביר נפט לסוריה תוך הפרת סנקציות של האיחוד האירופי, צעד דרמטי מצד מדינה אירופאית, שעורר את זעם טהרן.
בתגובה, איימו האיראנים לנקוט בפעולת גומלין. “אם בריטניה לא תשחרר את מכלית הנפט האיראנית, חובה על השלטונות לתפוס מכלית נפט בריטית”, אמר מוחסין רזאי, מזכיר המועצה לקביעת האינטרס של איראן ומפקד משמרות המהפכה לשעבר. “איראן האסלאמית מעולם במהלך 40 שנותיה לא פתחה במעשי איבה בשום קרב, אבל גם אף פעם לא היססה להגיב לתוקפנות”, הוסיף.