עבור לתוכן העמוד
Menu

דיווח: ניסיון חיסול של בכיר נוסף במשמרות המהפכה בתימן

אתרים ערביים מדווחים על חיסולו של ראזה שחאלי, איש משמרות המהפכה בתימן • בתחילת החודש ארה"ב פרסמה כי על ראשו יש פרס של 15 מיליון דולר • אין אישור סופי לדיווח

דיווח במספר אתרים ערבים כי ארה”ב ניסתה לחסל את ראזה שחאלי, איש משמרות המהפכה בתימן הפועל מהעיר צנעא  וזאת מספר ימים לאחר חיסולו של קאסם סולימאני, מפקד משמרות המהפכה של איראן ואל מוהנדס , מפקד הגדודים השיעים הנאמנים לאיראן בעיראק. אין אישור סופי לדיווח.

ממשלת ארה”ב הכריזה ב-5 לדצמבר על פרס כספי בגובה של 15 מיליון דולר על מי שימסור מידע שיוביל לתפיסתו של עבדול ראזה שחלאי. לדברי בריאן הוק מבוקש על פשעי טרור , על מעורבותו בפשעים נגד חיילים אמריקאים ובעלי בריתה וניסיון ההתנקשות בשר החוץ הסעודי ב-2011 , עבדל אל ג’ובאייר ששימש אז כשגריר בארה”ב. ארה”ב האשימה בזמנו גם את קאסם סולימאני בדברים, אולם איראן הכחיש קשר מכל וכל.

Breaking: wanted by the U.S. #AbdulredhaShahlai which had a bounty of $15 Million #Iranian Commander In #Yemen. Operation in Sanaa led to killing him.
high-level member of the
IRGC’s. his relationship with #QassemSoleimani dating back to the days of the Iran-Iraq war#Saudi pic.twitter.com/2NOKIzJWhm

— فيصل ابراهيم الشمري (@Mr_Alshammeri) January 3, 2020

לדברי משרד המשפטים היה אחראי על מימון ומתן הנחיות לניסיון ההתנקשות על אדמת ארה”ב ובתכנון פגיעה גם בשגרירות ישראל בוושינגטון. “אם הוא היה מצליח במזימה שלו קרוב ל-200 אזרחים תמימים היו משלמים בחייהם”, ציין הוק.

לפי דיווח של ה-FBI שני איראנים, מנסור ערבביאר ועלי גולם-שאקורי , נעצרו ב-11 באוקטובר 2011 בחשד לביצוע המזימה. ערבביאר נעצר לאחר שניסה להיכנס לארה”ב ממקסיקו, והודה באשמה במסגרת עסקת טיעון ונגזרו עליו 25 שנות מאסר. במהלך משפטו דווח בעיתון ה”וושינגטון פוסט” כי הוא ציין את בן דודו , כ”גנרל גדול” וכמוח העומד מאחורי המזימה. הוא טען כי השתמש בו על מנת לקשור קשר עם סוחר סמים במקסיקו על מנת לרצוח את השגריר הסעודי.

החשוד השני במעורבות בניסיון ההתנקשות, הקולונל עלי קארום שאקורי, סגנו של נעלם.

כמו כן ציינו במשרד המשפטים כי אחראי בין השאר על הברחות נשק מתוחכם למורדים הח’ותים בתימן.

עוד פורסם כי עסק בחימוש מליציות שיעיות שפעלו נגד ארה”ב וקישרו אותו לפיגוע תופת בכרבלא שגרם להריגתם של חמישה חיילים אמריקאים.