עבור לתוכן העמוד
Menu

דו”ח עיראקי מאשר: מל”ט ביצע את התקיפה בעיראק

תמונות לווין חדשות מראות את הנזק של התקיפה במתחם המליציה השיעית • AP מאשרת הדיווח של המרכז הירושלמי מיום ראשון

סוכנות הידיעות AP מאשרת את הדיווח של המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה מה-19 לאוגוסט כי מל”ט הוא שתקף את מחסני הנשק של “האשד אל-שעבי“, ליד בגדאד בעיראק. התקיפה בוצעה ב-12 באוגוסט.

הדיווח אושר על ידי חבר בממשלת עיראק והדו”ח נמצא בידי הסוכנות. לפי הדיווח של AP מראה כי חקירת הממשלה הגיעה למסקנה כי מל”ט תקיפה החל את סדרת הפיצוצים וכי לא מדובר כמו בדיווח הראשוני בתחזוקה לקויה של אמצעי לחימה או מזג האוויר החם או קצר חשמלי.

הממצאים של החקירה אינם עונים על השאלה מי ביצע את התקיפה, אך בתקשורת העיראקית הועלו כמה ההשערות כגון ישראל, דאע”ש או כוחות יריבים לממשלה העיראקית.

ב-19 לאוגוסט דיווח אתר המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה כי לפי דו”ח החקירה של ממשלת עיראק הפיצוץ נגרם על ידי מל”ט. עוד נטען לפי הדיווח שהבאנו מטעם סוכנות הידיעות הפרסית “פארס” כי  חבר בכיר בוועדת הביטחון וההגנה של הפרלמנט העיראקי אישר כי לפי תוצאות החקירה בעיראק , מל”ט ישראלי מגובה בעזרת ארה”ב הוא שתקף את מחסני הנשק של “האשד אל-שעבי“, ליד בגדאד.

קארים אל מחמאדווי, אמר לאתר החדשות בערבית “מאלומה” ביום ראשון כי החקירה הוכיחה כי כוחות המליציה השיעית היושבת בשכונה ליד בגדאד הותקפה על ידי מל”ט ישראלי בסיוע של ארה”ב.

הוא הוסיף כי מטוסים של ארה”ב סיפקו את המודיעין למטרה והזהיר כי התקפות נוספות עלולות להתרחש נגד הארגון על אדמת עיראק.

אל מחמאדווי אמר כי שגרירות ארה”ב בבגדאד תנסה להתערב בחקירה ותנסה למנוע את פרסום הממצאים בדומה למה שהתרחש במקרים אחרים.

כזכור אדם אחד נהרג ו-29 נפצעו בפיצוץ בבסיס צבאי דרומית לבגדאד בו ממוקמים הכוחות השיעים הנתמכים על ידי איראן. לאחר הפיצוצים אמר בכיר עיראקי כי ישראל מבקש לפגוע בארגון השיעי והוסיף כי סביר להניח כי ישראל עמדה מאחורי התקיפה.

היום דיווח העיתון הסעודי “א-שרק אל-אווסט” היוצא לאור בלונדון כי ישראל תקפה כמה פעמים בשבועות האחרונים מחסני נשק וטילים איראנים בעיראק וזאת בהתאם להסכמה אמריקנית-רוסית להבטיח את ביטחונה של ישראל – כך מסרו מקורות דיפלומטים זרים. לדברי אותם מקורות, ההבנה בנושא מתבססת על הנחה כוללת לפיה ישראל לא תכריז באופן רשמי על תקיפותיה בסוריה ועיראק ועל פעולותיה באזור.

https://uk.news.yahoo.com/iraq-probe-baghdad-explosion-says-105418477.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly90LmNvL0oxSXNJNXJtbjI_YW1wPTE&guce_referrer_sig=AQAAAG-Ygk-qG01uM8XBSXODmwyTgjjEDlDPeXWCMbtnTwqY48OtQDa8-eTyIz2mJyTpgaHk7ncu3Qsius6yYFLnnZxmamFr-zYX6nYH-Qkr7MpQUCIE9dpUMH9mdlQ92-0d4XSRPoDEgBczzdd7yHOsbX7a9BPbmpFGRLqANqjtvYU-