עבור לתוכן העמוד
Menu

בכיר איראני מכחיש כי התריע בפני ארה”ב לפני התקיפה בעין אל אסד

באיראן מתמקדים יותר ויותר בזמן האחרון בנושא הנקמה על חיסולו של קאסם סולימאני • העוזר המיוחד לדובר הפרלמנט האיראני לעניינים בינלאומיים נאלץ להכחיש כי התריע על התקיפה של הבסיס האמריקני

חסין עמיר-עבדאללהיאן, דחה את הידיעות שפורסמו בכמה כלי תקשורת בישראל אודות דברים שצוטט כי איראן התריעה בפני ארה”ב לפני התקיפה בעין אל אסד. העוזר המיוחד לדובר הפרלמנט האיראני לעניינים בינלאומיים גינה ודחה את הידיעה, אותה כינה “פייק ניוז”. “אמרתי רק ששיגור 13 טילים בליסטיים לעין אל-אסד, בסיס התעופה האסטרטגי של ארה”ב בעירק היא פעולת נקם על התקפת הטרור על מכוניתם של סגן אלוף סלימאני וחבריו”, הסביר. “כמו כן, הצהרתי כי נקמה קשה בדרך”, הוסיף אמיר-עבדאללהיאן. בפברואר 2020 אמר מפקד חיל משמרות המהפכה האיסלאמית הגנרל חוסין סלאמי כי התקפת איראן על בסיס האוויר האמריקני עין אסד בעירק בעקבות התנקשות בקאסם סולימאני התרחשה בנקודה גאוגרפית ספציפית, אך ההשפעה הייתה גלובלי ואסטרטגי.

“אמריקאים היו תמיד רגילים להתעמת עם מדינה כלשהי בלי לקבל תגובה, אך התגובה של איראן הביאה לחישובים שגויים של וושינגטון ושינתה את המשוואות”, אמר.
“ההתקפה על בסיס האוויר של עין אסד לא הייתה התגובה האסטרטגית האולטימטיבית שלנו, אלא נקודת ההתחלה”, הוסיף גנרל סלמי.

באיראן ממתינים לממשל החדש, בישראל חוששים

סוכנות הידיעות “מאהר” פרסמה כי סלאמי הדגשי בראיון עם ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה כי: “אנו מזהירים את הישראלים על פעולותיהם השטותיות. הם קטנים בהרבה מהאמריקנים, קטנים הרבה יותר וחסרי אונים הרבה יותר לפי חישובינו”.

האם הנקמה על חיסול סולימאני תגיע מאפגניסטן?

“כל הבסיסים והעמדות שכבשו הציונים נמצאים בטווח האש של משמרות המהפכה, והאש תגיע לא בהכרח מאיראן”, הוסיף המפקד. “הם שומעים את הקולות נגדם מהעולם המוסלמי, מפקיסטן, עיראק, אפגניסטן, תימן, לבנון ומדינות אחרות שקרובות לשטחים הכבושים.
 
“פיתחנו יכולות חזקות שנועדו להביא לסופו של המשטר הציוני, אך התנאים עדיין לא הבשילו לנפילתם הסופית. ישראל עצמה ממשיכה להכין את הבסיס לסופה על ידי פעולות זדוניות”, אמר סלאמי.
 
 
 
סלאמי סיים את דבריו באיום ואמר: “האמריקנים והישראלים צריכים לדעת שאנו מוכנים להגיב לכל פעולותיהם ויש לנו את הנחישות ואת היכולת לעשות זאת. נגיב באופן קשה לכל תקיפה מכל תוקף”.