עבור לתוכן העמוד
Menu

בייקר בעקבות האיום על בזק: "אויב ישראל"

"השגריר לשעבר תוקף את המועצה לזכויות אדם של האו"ם בעקבות איומיה להכליל את בזק ב"רשימה שחורה

בעקבות הפוסט אותו פרסמה אתמול (שני) מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, בעמוד הפייסבוק שלה, בו היא סיפרה כי המועצה לזכויות אדם של האו"ם, מאיימת להכליל את חברת בזק ב"רשימה שחורה" בשל פעילותה בשטחי יהודה ושמרון, טוען היועץ המשפטי לשעבר של משרד החוץ וחוקר המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, השגריר אלן בייקר, כי "הרשימה השחורה היא לא יותר מכלי נשק כלכלי הנועד לקדם את העמדה המשוחדת והצבועה של המועצה".

כך כתבה הנדלר בפוסט: "הנה משהו שמועצת זכויות האדם של האו"ם לא רוצה שתדעו: לאחרונה קיבלנו פניה ממוחמד עלי אלנסור, העוזר המיוחד לנציב זכויות האדם של או"ם. אלנסור הודיע לנו כי בזק צפויה להיכלל ברשימת החברות הישראליות הפועלות בשטחי יהודה ושומרון, וזאת על פי החלטת המועצה מספר 31/36 משנת 2016. הוא ביקש מאיתנו להגיב לממצאים של הועדה לפני שיוחלט האם לכלול אותנו באותה רשימה. עוד הוא ביקש כי נשמר על חסיון ולא נפרסם את תגובתנו ברבים". מאוחר יותר הוסר הפוסט מעמודה, כנראה בלחץ של משרד החוץ.

השגריר בייקר המשיך ותקף את המועצה ואמר: " המועצה לזכויות אדם מחוסרת כל אמינות והפכה את עצמה לגוף המוקדש ללחימה נגד ישראל. היא איבדה כל יכולת מוסרית כגוף בינלאומי אחראי", בייקר הוסיף " לכן כל מה שנעשה על ידי המועצה לזכויות אדם מוכתם בפוליטיזציה ובמניעים עוינים".

בייקר הגדיר את מועצת זכויות האדם כאויבת של ישראל.

"המועצה פועלת בניגוד למטרות העומדות מאחורי עצם קיומה של המועצה ובניגוד לעקרונות של מגילת האו״ם. עצוב שגוף האמור להיות מופקד על זכויות אדם נהפך לגוף הרודף מדינה אחת באובססיביות".

בסיום דבריו אמר בייקר כי הוא מקווה כי מדינות אחראיות לא יתנו יד לרשימה השחורה הזאת ושיראו בה מה שהיא באמת.