עבור לתוכן העמוד
Menu

האם איראן מעוניינת בדיאלוג עם מצרים?

שר החוץ האיראני מבקר בדמשק וחושב על קהיר

סוכנות הידיעות האיראנית IRNA מפרסת כי שר החוץ אמיר עבדולהיאן אינו פוסל תחילה של דיאלוג מול מצרים לאחר נתק של כמה עשורים.

"עד כה לא ניהלנו משא ומתן ישיר עם הצד המצרי", אמר והוסיף: "מצרים היא מדינה חשובה בעולם האסלאם והתפתחות היחסים בין טהראן לקהיר נמצאת באינטרס של שני העמים".

https://jcpa.org.il/article/%d7%a8%d7%a2%d7%9e-%d7%91%d7%99%d7%9f-%d7%90%d7%99%d7%a1%d7%9c%d7%90%d7%9d-%d7%9c%d7%a4%d7%a8%d7%92%d7%9e%d7%98%d7%99%d7%96%d7%9d/

את הדברים אמר בדמשק בה החל את ביקורו בסבב פגישות עם ההנהגה הסורית כחלק מהדיאלוג בין המדינות.

"הושגה התקדמות טובה בחלק מההסכם, והוחלט שאני ועמיתי, שר החוץ הסורי, נעקוב אחר חלק מהנושאים."

לדבריו, "קיימנו שיחה עם בשאר אל-אסד במשך יותר משעתיים על נושאים שונים. אחת המשימות החשובות שלנו בשלב זה היא לחקור את האפשרות של מבצע צבאי מיוחד של טורקיה בחלקים מסוריה.

שר החוץ מסר: טהראן מנסה לפתור את המשבר הזה ואת הבעיה בין שתי המדינות באמצעים מדיניים, ואנו דוחים פנייה למלחמה.

הצטרפו לטלגרם שלנו – לחץ כאן

בתשובה לשאלה על השיחות על איראן, ירדן ומצרים בבגדד, אמר שר החוץ: טרם ניהלנו משא ומתן להתקדמות ופיתוח היחסים ישירות עם הצד המצרי, אך מתנהלים כמה מאמצים בתחום. מסגרת שיתוף הפעולה בין היחסים בין המדינות האסלאמיות טהראן וקהיר צריכים לחזור לקדמותם.

אמיר עבדולהיאן הצהיר: יש לנו עכשיו משרד להגנת אינטרסים בקהיר, ומצד שני, לצד השני יש משרד להגנת אינטרסים בטהרן. ההסבר שלי מתייחס לעובדה שמצרים היא מדינה חשובה בעולם האסלאמי ואנו רואים את היחסים הטבעיים והמתפתחים בין טהראן לקהיר לטובת שתי המדינות, שתי המדינות והאזור.