עבור לתוכן העמוד
Menu

האם נפילת הרשות הפלסטינית היא אינטרס ישראלי?

בסוף השבוע שידרה תחנת הכבלים אל-ג'זירה תוכנית ראשונה מסוגה, ובה השמיצה את שירותי הביטחון הפלסטיניים בבגידה ובבלימת רוח המאבק של הפלסטינים בגדה. זאת פעם ראשונה שתחנת השידור של קטאר משדרת תוכנית מן הסוג הזה, ונשאלת השאלה האם האמירות של האחים המוסלמים החליטה להפיל את הרשות הפלסטינית ולהעביר אותה לחמאס, כפי שניסתה לעשות במצרים ובמקומות אחרים […]

בסוף השבוע שידרה תחנת הכבלים אל-ג'זירה תוכנית ראשונה מסוגה, ובה השמיצה את שירותי הביטחון הפלסטיניים בבגידה ובבלימת רוח המאבק של הפלסטינים בגדה.

זאת פעם ראשונה שתחנת השידור של קטאר משדרת תוכנית מן הסוג הזה, ונשאלת השאלה האם האמירות של האחים המוסלמים החליטה להפיל את הרשות הפלסטינית ולהעביר אותה לחמאס, כפי שניסתה לעשות במצרים ובמקומות אחרים בעולם הערבי.

כידוע, ליד אוזנו של האמיר תמים מצויים שני אוייבים גדולים של הרשות הפלסטינית, מנהיג חמאס חאלד משעל,  והלאומן המסוכן עזמי בשארה, המנסה מקטאר לאחד בין הפאן איסלאם לפאן ערביות, עד כה ללא הצלחה, לא מעט בגלל שהוא נוצרי.

דווקא בימים אלה התחיל חמאס לאיים ישירות על הביטחון הפלסטיני שתפגע בו אם לא יפסיק את מסע המעצרים בשורותיה בגדה- והדברים נראים כקשורים.

אם כך, הדיבורים על הודנה בין חמאס לישראל משמעותם איננה רק הסדרת הקשרים בין ישראל לעזה, אלא ניצול ההסכם ע"י חמאס וקטאר כדי להביא לידי הפלת הרשות הפלסטינית ברמאללה.

השאלה הגדולה היא האם זהו באמת אינטרס ישראל?