עבור לתוכן העמוד
Menu

תקשורת

המרכז בתקשורת הישראלית – מקבץ הופעות במשך השנים

לסקירה כללית של ההופעות ברדיו בטלוויזיה: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1uUSrjSnB00QqABA48bUERRe_WArzpJi

לסקירת אזכורים ברחבי הרשת בעברית: https://bit.ly/2NYJy56

 2021

לצפייה בדו"ח הסיקור התקשורתי בתקשורת הישראלית והבינלאומית של חוקרי המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה לשנת 2021:
2020
לצפייה בדו"ח הסיקור התקשורתי בתקשורת הישראלית והבינלאומית של חוקרי המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה לשנת 2020 (אנגלית) – לחץ כאן

2018

סא"ל במיל מיקי סגל בראיון באולפן YNET בעקבות הטלת הסנקציות על איראן:

 

 

כתבה – מוסף השבת של "ישראל היום": חשיפת פרויקט שיתוף הפעולה הכלכלי של דן דייקר:

טור דעה : תא"ל במיל. יוסי קורפווסר ב"ישראל היום":

 

צבי מזאל על ניצחונו של ארדואן בבחירות – עיתון מעריב:

 

 

מוסף סופ"ש "ידיעות אחרונות" לקראת ההצבעה על חוק קיזוז התשלומים מהרש"פ :

 

תא"ל במיל. יוסי קופרווסר בערוץ 20 על ההסלמה בדרום:

 

ד"ר דורי גולד בנאום בפני הקונגרס על הסוגיה של רמת הגולן בריבונות ישראלית:

 

אדם שי, חוקר המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה על החרם התרבותי , מעריב:

 

 

יוני בן מנחם, מעריב:

 

ד"ר דורי גולד על חידוש היחסים עם צ'אד:

2017

חודש נובמבר

השגריר לשעבר צבי מזאל בראיון ל"רדיו חיפה" וב"רדיו ירושלים" בעקבות הטבח בכנסיה הקופטית.

ד"ר דורי גולד בעקבות העדות בקונגרס

 

 

 

וידיעה ב"ישראל היום" לפני ההופעה בקונגרס

ד"ר אלן בייקר התראיין ב"רדיו דרום" על איומי ההחרמה בבזק.

תא"ל במיל יוסי קופרווסר התראיין בערב חדש בעקבות המתיחות בצפון. וכן באולפן YNET בנושא.

חודש אוקטובר

השגריר לשעבר אלן בייקר התראיין ברדיו דרום על האיום להכללת בזק ב"רשימה שחורה" של המועצה לזכויות האדם באו"ם. להאזנה לחץ כאן.

יוני בן מנחם על הפיוס הפלסטיני באתר NRG

פנחס ענברי על הפיוס הפלסטיני בגלי צה"ל

תא"ל יוסי קופרווסר על הירי בלאס וגאס אצל אריה גולן בכאן ב'

חודש יולי

גלי צה"ל

25.07.2017

ד"ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, שוחח בתוכנית מה בוער בגלי צה"ל עם רזי ברקאי ורינה מצליח, על המתיחות האזורית. גולד הסביר מדוע חשוב לחקור את שורש העניין בכל הנוגע להר הבית, ולא להתמקד בפרטים הטכניים של הצבת מגנומטר, או שימוש במצלמה – ומדוע ציפה ליותר מירדן, השותפה האסטרטגית של ישראל באזור.

כאן – רשת ב'

19.07.2017

חוקר המרכז הירושלמי, והמומחה לחרם התרבותי, אדם שי, שוחח עם רן בנימיני ביומן הערב של רשת ב' על הנסיון של תנועת ה-BDS ורוג'רס ווטרס למנוע את הגעת הלהקה ארצה ומדוע הם בכלל לא ניסו לפנות לחברי גנז אנד רוז'ס.

ערוץ 10

17.07.2017

עמית המרכז, נדב שרגאי, מסביר בתוכנית "לונדון וקירשנבאום" מי באמת שולט בהר הבית, וחושף את השקר ש"מקדש אל אקצא בסכנה".

דיון מיוחד בכנסת

29.05.2017

גופים רבים סיכמו את הדיון המיוחד בכנסת בנושא ההסתה ברש"פ והתשלומים למחבלים ובני משפחותיהם. בדיון הציג חוקר המרכז תא"ל במיל. קופרווסר את עיקרי מחקרו בנושא, ונשיא המרכז ד"ר דורי גולד קרא לישראל לפעול בצורה ברורה בנושא. בין הגופים, ניתן לציין את יומן הצהריים של כאן-רשת ב', וכן את יומן הערב של כאן-רשת ב', ערוץ 7, NRG, MAKO, וישראל היום

חינוכית – הערוץ הראשון

09.05.2017

חוקר המרכז ומומחה למזה"ת, פנחס ענברי, בשיחה בתוענית "עושים סדר", על מעשיו ואמירותיו של ארדואן לגבי ירושלים ועל השורש המרכזי שמוביל את מנהיג טורקיה – הרצון להחזיר את האמפריה העותמאנית.

ישראל היום

04.05.2017

פנחס ענברי מסכם את ביקורו של אבו מאזן בבית הלבן ואת פגישתו עם הנשיא טראמפ.

גלי צה"ל

04.05.2017

ד"ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, בראיון בתוכניתה של אילנה דיין "נכון להבוקר" בגלי צה"ל. השניים שוחחו על הגדרת ישראל ככוח כובש בירושלים, על יחסי החוץ של ישראל ועל תשלומי הרשות הפלסטינית למחבלים.

חינוכית – הערוץ הראשון

20.04.2017

תא"ל (מיל.) יוסי קופרווסר ב"ערב חדש", בשיחה על אחיזת איראן בסוריה, המעורבות הרוסית באיזור – ואיך כל זה משפיע על ישראל.

 רשת ב

18.04.2017

תא"ל (מיל.) יוסי קופרווסר שוחח ביומן הערב של רשת ב' על העבר הרצחני של מרואן ברגותי, הבורות בנושא זה והכספים שמקבלים המחבלים בבתי הכלא בישראל.

NRG

06.04.2017

הישראלים מואשמים פעם אחר פעם שהם נאצים, אבל ד"ר יואל פישמן מציג את המסמך בהקשרו המלא, שמספר את האמת: היו אלה הערבים הפלסטינים שהשליכו את יהבם על גרמניה של היטלר.

 הארץ

02.04.2017

תא"ל (מיל.) יוסי קופרווסר מציג את הנתונים שעלו בסקר המדיניות של המרכז הירושלמי ומסביר מה אפשר ללמוד מהם ולאן אפשר ללכת מכאן.

רשת ב'

30.03.2017

נשיא המרכז הירושלמ, ד"ר דורי גולד, משוחח על המשימות הדיפלומטיות של ישראל, על המידע שאפשר ללמוד מסקר המרכז הירושלמי בנושאי ביטחון ומדיניות ועל מצבה הנוכחי של ישראל מבחינת יחסי החוץ שלה בעידן טראמפ.

ישראל היום

28.03.2017

סקר המרכז הירושלמי מראה כי ישנה ירידה הדרגתית בנכונות של הציבור היהודי בישראל להסכים לנסיגה במסגרת הסכם שיכלול הקמת מדינה פלסטינית וכי כל הסכים כזה יצריך, לדעת הנשאלים, נוכחות ביטחונית ישראלית ביוי"ש.

רשת מורשת

27.03.2017

חוקר המרכז הירושלמי, פינחס ענברי, משוחח ברשת מורשת על "ההבחירות" בחמאס ועל המעורבות האיראנית בנעשה ברצועת עזה.

YNET

05.06.2015

דורי גולד, שגריר ישראל לשעבר ומנכ"ל משרד החוץ מיום ראשון הקרוב, נפגש עם אנואר א-שקי, גנרל לשעבר בצבא סעודיה

גלובס

05.06.2015

דורי גולד והסעודי אנוואר אשקי, גנרל בגימלאות ואנליסט בריאד, לחצו ידיים באירוע במועצה ליחסי חוץ בוושינגטון

ישראל היום

04.06.2015

נשיא המרכז הירושלמי ומנכ"ל משרד החוץ המיועד, ד"ר דורי גולד: "איראן שואפת למעמד של מעצמה אזורית, ספק רב אם תעמוד בהסכם שיגביל את יכולותיה"

"לונדון את קירשנבאום" – ערוץ 10

26.11.2013

ד"ר דורי גולד מדבר על ההסכם הבעייתי שנחתם עם איראן. "אנחנו יודעים שאיראן שואפת להגמוניה אזורית. אם האיראנים יגיעו למסקנה שהמערב עשה ויתורים כי המערב עייף, זה רק יגביר את סיכויי המלחמה.

"וואלה חדשות"

21.11.2013

האם כוחות זרים יוכלו לספק בטיחון לישראל לאחר הסכם? דורי גולד מקורבו של נתניהו, מציע לא לחזור על הטעות האומללה של החלטה 1701 ויוניפ"ל, שמתעלם מ-40מאלף רקטות של חיזבאללה.

רשת ב'- "בחצי היום" 

15.11.2013

ד"ר דורי גולד מתארח בתוכנית "בחצי היום" ברשת ב', ומדבר על תגובתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להתנהלות מעצמות המערב וממשל ארה"ב מול איראן, שגם לפי סבא"א ממשיכה ללא הרף להעשיר אורניום.

"משדר מיוחד" ערוץ 2

5 לאפריל 2013

ד"ר דורי גולד מתארח בתוכנית "משדר מיוחד", מדבר על ביקורו של הנשיא אובאמה בישראל, ודן בשאלה האם אובאמה התווה מדיניות המשך להמלצותיו או שהן נותרו בגדר "המלצות" עבור ישראל, אשר היא עצמה תחליט האם ליישמן.

"ערב חדש" ערוץ 23

26 לפברואר 2013

ד"ר אלן בייקר מתארח בתוכנית "ערב חדש" ומדבר על כנס שייערך באו"ם ויעסוק ביוזמתו לכתוב אמנה בינלאומית האוסרת על הסתה לטרור או הסתה לרצח עם. "כל מדינות העולם סובלות מטרור ומהסתה, ולכן זה לא נושא פוליטי ישראלי אלא נושא אוניברסאלי, שצריך לעניין את כל מדינות העולם"

"בשבע"

24 לינואר 2013

המשפטן ד"ר אלן בייקר עמד בלא מעט חזיתות דיפלומטיות ומשפטיות. כמנסח הסכמי השלום וגם כמייצג של ישראל באו"ם ובעולם. מנסיונו, הוא מסביר שאין מה לחשוש מאו"ם או מאיומי הפלסטינים, וממליץ למשרד החוץ לשנן לדיפלומטים את זכויותיה של ישראל. כחבר בוועדת לוי הוא מדגיש שהדו"ח אינו ממליץ על סיפוח, אך מציע פתרונות חוקיים להתיישבות ללא צורך בהריסה.

2012

"ידיעות אחרונות"

27 לנובמבר 2012

חמש קטנות עם ד"ר דורי גולד, לשעבר שגריר ישראל באו"ם

"בוקר טוב ישראל" – גלי צה"ל

23 לאוגוסט 2012

דורי גולד מתארח בתוכנית "בוקר טוב ישראל" ומדבר על השתתפותו של באן קי-מון בועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהראן ועל חוסר ההיגיון שבצעד זה בתקופה הנוכחית בה איראן מתעלמת מהחלטות מועצת הביטחון וממשיכה בפיתוח הגרעין, מסייעת באופן אקטיבי לטבח המתרחש בסוריה וקוראת להשמדתה של מדינת ישראל.

"הארץ"

17 לאוגוסט 2012

האחים מחזקים את שליטתם המוחלטת במדינה, הנהגת הצבא החדשה לא נחשבת לתומכת בנרמול, והכנסת כוחות לסיני ללא תיאום עלולה להפוך למצב קבוע. בלוג של יהונתן דחוח הלוי, באתר "המרכז הירושלמי לציבור ומדינה", הציג מסמך שכתב לכאורה אחד מגופי מודיעין הפנים במצרים, ובו נטען שהאחים המוסלמים היו למעשה גורם מרכזי בתכנון ההפגנות והמהפכה, כדי לחזק את מעמדם.

"הבוקר הזה" – רשת ב'

3 לאוגוסט 2012

דורי גולד מדבר על התפטרותו של קופי ענאן כשליח המיוחד של האו"ם לסוריה ומציין כי עצם קיומו של תפקיד שכזה מנע ממעצמות רבות לפעול למען סוריה, מכיוון שהן כל הזמן העבירו את האחריות לשליחות של ענאן, כשברור היה שהוא לא יכול לעשות דבר.

"קפה הפוך" עם עמנואל הפלרין בערוץ הכנסת

16 ליוני 2012

נדב שרגאי מתארח בתוכנית "קפה הפוך" עם עמנואל הלפרין בערוץ הכנסת בנושא עלילת אל-אקצא ומדבר על ספרו, "עלילת אל אקצא בסכנה: דיוקנו של השקר", בו הוא מציג את גלגולה של האגדה האורבאנית לפיה ישראל מתכוונת להחריב את המסגדים בהר הבית כדי לבנות במקומם את בית המקדש.

"בחצי היום" ברשת ב'

22 למאי 2012

האם איראן תעמוד בהתחייבויותיה? לקראת ההסכם המתגבש בין המערב לאיראן, ד"ר דורי גולד פורס את ההיסטוריה האיראנית של אי-כיבוד הסכמים.

"עושים סדר חדש" עם בן כספית בערוץ 23

20 למאי 2012

ד"ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה ומחבר הספר "עלייתה של איראן הגרעינית" (יחד עם אלון פנקס, לשעבר קונסול ישראל בניו-יורק ומומחה למדיניות אמריקנית) מתארח בתוכנית "עושים סדר חדש" עם בן כספית ומדבר על המשך השיחות על מדיניות הגרעין האיראנית.

"הארץ"

17 למאי 2012

חוסה מריה אסנאר, ראש ממשלתה לשעבר של ספרד, טען היום (חמישי) כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר לו בעבר שארצו אינה מודאגת מפצצה גרעינית איראנית, מפני שהרוסים משוכנעים שבמקרה כזה ישראל תתקוף את מתקני הגרעין. אסנאר אמר את דבריו במסגרת הרצאה במרכז הירושלמי לענייני ציבור והמדינה (דורי גולד), שעסקה בהיכרותו עם הצמרת בטהראן.

"ישראל היום"

17 למאי 2012

ישראל מזהירה כבר שנים מפני מזימותיה של איראן והסכנה משאיפותיה לנשק גרעיני, אך אתמול נמסרה בפומבי עדות חדשה שמחדדת את הדברים. ראש ממשלת ספרד לשעבר, חוסה מריה אסנאר, אמר בהרצאה שנשא בירושלים כי "מנהיגה הרוחני" של איראן הבהיר לו בשיחה אישית כי הוא מתכוון להשמיד את ישראל, "הוא אמר לי שמלחמה היא בלתי נמנעת".

"Ynet"

6 לפברואר 2012

האלוף אמיר אשל התארח בכנס במרכז הירושלמי וחשף את עמדותיו בעניין ההשלכות ההרסניות של איראן גרעינית, וציין כי איראן היא בעייתה המרכזית של ישראל, לא פחות מהטלטלה האיזורית.