עבור לתוכן העמוד
Menu

אנשי מפתח

ד"ר דן דייקר – נשיא

דן דייקר, עמית בכיר ומנהל וותיק של פרויקט הלוחמה המדינית במרכז הירושלמי. דייקר, לשעבר, מזכ"ל הקונגרס היהודי העולמי ועמית מחקר של המכון הבינלאומי לביטחון ולוחמה בטרור באוניברסיטת רייכמן (לשעבר הבינתחומי, הרצליה). הוא כתב שישה ספרים החושפים את תופעת "אנטישמיות האפרטהייד" בצפון אמריקה, וכתב מחקרים על מרוץ החימוש של איראן ליצירת עליונות אזורית והצורך של ישראל בגבולות בני הגנה.

חיה הרשקוביץ' – CFO

חיה הרשקוביץ' כיהנה כמנכ"לית המרכז בין השנים 2004-2020. בשנת 1988 עבדה כמנהלת הפרויקטים של המרכז ואחראית הפרסומים, כנסים וסמינרים במגוון רחב של תחומים הכוללים חינוך, אכיפת חוק, שלטון מקומי, המערכת הפוליטית בישראל והמיעוט הדרוזי. היא הייתה אחראית גם על העריכה וההפקה של הפרסומים בעברית של המרכז.

השגריר דורי גולד – נשיא (2000–2022)

השגריר דורי גולד כיהן כנשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה החל משנת 2000 . ביוני 2015 מונה למנכ"ל משרד החוץ הישראלי, תפקיד בו כיהן עד אוקטובר 2016. גולד היה הנציג האחד-עשרה של ישראל באו"ם ושימש כיועץ לענייני חוץ של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכיועץ לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.
גולד כתב מספר ספרים אודות המזרח התיכון.

ג'ניפר רוסקיס – מנכ"לית (2020-2022)

ג'ניפר רוסקיס מונתה למנכ"לית המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה בספטמבר 2020. כיהנה כראש לשכת הנשיא ד"ר דורי גולד מאז 2016 והייתה מעורה בכל פעילות המרכז בתחומים המדיניים והאסטרטגיים.

צבי ר. מרום ז"ל – מנכ"ל (1984-2003)

מר צבי ר. מרום כיהן כמנכ"ל המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה משנת 1984 ועד שנת 2003 וכחבר ועדת ההיגוי של הועד המנהל משנת 2004 ועד 2020. הוא היה מעורב מאוד במיוחד במחקרי המרכז בנושא רפורמות בנושאי בחירות וחוקה, הפרטת כלכלת ישראל, חיזוי צרכי אכיפת החוק בישראל, חקר מערכות החינוך והמיעוט הדרוזי. לפני שהצטרף ל- JCPA, מילא מגוון תפקידים בכירים בלשכת ראש הממשלה ופרש בדרגה המקבילה לדרגת אלוף.

פרופסור דניאל י. אלעזר ז"ל – מייסד המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה.

פרופסור דניאל י. אלעזר (1934-1999) היה מהפרופסורים המובילים בתחום מדעי המדינה ומומחה בלימודי פוליטיקה המסורת המדינית היהודית, ישראל, העולם היהודי, ממשל ותרבות פוליטית. פרופסור למדעי המדינה בTemple University בפילדלפיה, שם יסד את המרכז ללימודי ממשל. פרופסור אלעזר חיבר וערך יותר מ-60 ספרים ויסד וערך את כתב העת האקדמי של המרכז Jewish Political Studies Review.

חברי הנהלה

פרופ' ארטור אדלמן – יו"ר הנהלה.

פרופסור ארטור אדלמן, יו"ר (בדימוס) של מחלקת הילדים בבית החולים "שערי צדק" בירושלים.
פרופסור לרפואת ילדים באוניברסיטת בן גוריון בנגב, והאוניברסיטה העברית – בית ספר לרפואה הדסה, ועורך בינלאומי של כתב העת Journal of Perinatology  (ההוצאה הרשמית של the Section of Perinatal Medicine of the American Academy of Pediatrics)

סנדר גרבר – חבר הנהלה.

פרופ' שמואל סנדלר – חבר הנהלה.

פרופ' שמואל סנדלר, הוא חוקר בכיר במרכז בגין-סאדאת ללימודים אסטרטגיים ודיקןהפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת בר אילן.

הווארד מ. וויסבנד – חבר הנהלה.

הווארד מ. וויסבנד הוא , שירת כיועץ בכיר לענייני ישראל עבור נשיא Yeshiva University. מנכ"ל הפדרציה היהודית של קנדה (2001-2004), סגן נשיא פיתוח בינלאומי באוניברסיטת בר אילן (1997-2001). מזכ"ל הסוכנות היהודית (1985-1997) ומנכ"ל הפדרציה היהודית של ממפיס (1977-1984)

אירית טראט – חברת הנהלה

אדם מילשטיין – חבר הנהלה

אלכסנדר ציגוטקין – חבר הנהלה

דוד ב' קידן – חבר הנהלה

צוות המכון

מנהלת תפעול ואדמינסטרציה: אודליה זגורי

מנהלת פרויקטים: אהובה וולק-בן דור

מתאמת פרויקט ועוזרת מחקר פרויקט המאבק ב – BDS ובדה לגיטימציה: תרצה שור

מנהל הפרסומים: לני בן דוד

מנהל פרסום באינטרנט: מארק עמי-אל

מעצב גרפי ו webmaster: דניאל לוין