עבור לתוכן העמוד
Menu

הטענה כי ישראל מבודדת – שקרית!

ד"ר גולד אמר את הדברים בכנס של STAND WITH US והוכיח כי בפני ישראל נפתחות הזדמנויות חדשות

בנאום בפני חברי STAND WITH US  בשיקאגו, ארה"ב, הוכיח נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה ולשעבר מנכ"ל משרד החוץ, כי הטענה כי "ישראל מבודדת", היא טענה שקרית.

בנאום, בפני קהל רב במסגרת אירוע חגגי לקהילה היהודית שנערך בשבוע שעבר, תיאר ד"ר גולד את היריעה אליה נפרש עם כניסתו לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ.  לדבריו, כניסתו לתפקיד איפשרה לו לבחון את הטענה כי ישראל מבודדת וכי אין לה חברים בעולם, אולם לאורך זמן כהונתו הוא נוכח כי הדבר אחרת ולא רק במזרח תיכון.

מנכ"ל משרד החוץ לשעבר סיפר כי ממש לפני כניסתו לתפקיד התבקש להגיע ללונדון לפגישה חשאית, ע"י חבר מהאו"ם. בהגיעו לעיר הבירה האנגלית, ניצב בפניו בחדר המלון, אחד ממנהיגי מדינות המפרץ. ד"ר גולד נדהם, ולא הבין מדוע הוא נקרא לפגישה. שר החוץ של אותה מדינה, אותה לא הסכים לחשוף, שיתף בדאגה הגדולה ביותר  של מדינתו – איראן.  גולד פירש את דבריו כקריאת מצוקה.

בדבריו חשף ד"ר גולד כי כיום, ישראל מסוגלת לתקשר עם כמעט כל מדינות ערב ועם כל מדינות המפרץ. הוא הביא לדוגמה את המשלחת אותה הוביל כמנכ"ל משרד החוץ, לפתיחה של נציגות כלכלית באבו דאבי של חברה ישראלית, שם התקבלו בצורה יפה.

לאחר מכן, סיפר ד"ר גולד על ביקורו באפריקה עם ראש הממשלה נתניהו ועל הפגישות עם מנהיגי 7 מדינות מהיבשת השחורה. ד"ר גולד שיתף את קהל שומעיו בפגישתו עם נשיא צ'אד וראש לשכתו. כאשר שאל את ראש הלשכה של נשיא צ'אד: "מדוע הפגישה מתרחש דווקא עכשיו" ענה לו: "לוב, קדאפי". ד"ר גולד ציין כהישג רב משמעות את חתימת הסכם היחסים הדיפלומטים עם גינאה, שפתח את הפתח למדינות אפרקאיות נוספות לבחון הכרה בישראל.

בסיום דבריו ציין ד"ר גולד כי "ידוע שבאירועים מסוג זה בדרך כלל מדברים על כמה איומים יש על מדינת ישראל ונותנים סיבה גדולה להגיד 'אווי אווי' . אולם העולם משתנה והזדמנויות  חדשות נפתחות בפנינו".