עבור לתוכן העמוד
Menu

גל מעצרים בעקבות פרשת חרם הקרקעות

המשטרה פשטה על מזרח ירושלים וביצעה מעצרים של תושבי ישראל • אתמול נעצר מושל ירושלים עית' • ברש"פ מגנים את המעצרים

לפנות בוקר (שני) ואמש החלה משטרת ישראל בגל מעצרים ופעילות נגד מספר תושבי מזרח ירושלים הפעילים במסגרת מנגנוני הביטחון הפלסטינים, וחלקם אף זוכה לקבל קצבאות ממדינת ישראל, זאת בניגוד לסעיף 7 לחוק היישום הקובע כי חל איסור גיוס והתגייסות לשירות בכוח המזוין של הרש"פ.

הלילה עצרו כוחות הביטחון 32 חשודים. כל העצורים הועברו לחקירה במחוז ירושלים ובמהלך היום יובאו לדיון בהארכת מעצרם. במהלך החיפוש בבתי החשודים נתפסו עשרות אלפי שקלים במזומן ובמטבע זר, תעודות מנוי של המשטרה הפלסטינית, מדים מסוגים שונים, תחמושת, ציוד צבאי מגוון, תעודות הסמכה שונות, תמונות ומסמכים רבים. העצורים משתייכים למנגנון המודיעין הכללי, של הגנרל מאג'ד פרג' ולמנגנון הביטחון המסכל של הגנרל זיאד הב אלריח. השניים אמנם משתפים פעולה מול ישראל באזור הגדה אבל מפרים את ההסכמים בירושלים וזאת לפי הוראת אבו מאזן על מנת להבעיר את אזור ירושלים במטרה לסכל את צעדי טראמפ וישראל.

אמש עצרו כוחות הביטחון את עדנאן ע'ית' ,מושל ירושלים, מטעם הרש"פ וכן על עדנאן חוסייני, השר לענייני ירושלים, ברש"פ נאסר לעזוב את הארץ ל-3 חודשים. כמו כן נשללה תעודת האח"מ של התובע הכללי הפלסטיני, אחמד בראכ, כל אילו במסגרת הצעדים שישראל מבצעת נגד הקמפיין ברש"פ למניעת מכירת בתים ליהודים.

כזכור מזה למעלה כחודש מנהלת הקמפיין קמפיין ענק במזרח ירושלים וביו"ש נגד מכירת בתים ליהודים ופועל להפעלת חרם נגד אותם משפחות שחשודות במכירת בתים וקרקעות ליהודים. בראש הקמפיין עומד עית', שכבר נחקר בעבר על פעילות זאת ואף חשוד כי סייע בחטיפת אזרח ישראלי, תושב מזרח ירושלים, החשוד במכירה כזו.

בתחילת החודש שבוע פשטו גורמי הביטחון של ישראל על מטה מחוז ירושלים של הרש"פ בשכונת דאחית אלבריד בצפון ירושלים. עפ"י גורמים ביטחוניים יודעי דבר, הפשיטה כוונה נגד המיניסטריון לענייני ירושלים של הרש"פ בראשות עדנאן אלחוסייני .

גורמי הביטחון אספו חומר מודיעיני חשוב על הפעילות הבלתי חוקית של המשרד במז' ירושלים. הצבא והמשטרה השתלטו על המשרדים של המיניסטריון לענייני ירושלים הממוקמים בבניין, ערכו בהם חיפושים והחרימו מסמכים ומחשבים.

מטרת המבצע הייתה לאסוף חומר על הפעילות השלטונית הבלתי חוקית של הרש"פ במזרח ירושלים, פעילות זו אסורה ע"פ הסכמי אוסלו.

עדנאן אלחוסייני פעיל מאוד בהתנגדות לפעילות הישראלית בהר הבית. באחרונה התבטא על הצורך לסכל את תוכניתה של עיריית ירושלים לסגור את מוסדות אונר"א במזרח ירושלים.

הפשיטה על משרדיו של עדנאן אלחוסייני עוררה זעם רב ברש"פ שרואה בה הפרה של הסכמי אוסלו שכן המשרדים אינם שוכנים בשטח המוניציפאלי של ירושלים.

גורמים בכירים בפת"ח אומרים כי הנושא ידון בקרוב בועדה המרכזית של פת"ח ובועד הפועל של אש"פ.

הגורמים בפת"ח טוענים כי ישראל מרגישה מאויימת נוכח הצלחת הקמפיין של הרש"פ במזרח ירושלים נגד מכירת בתים וקרקעות ליהודים, דבר שמשבש את תוכניותיה "לייהד את מזרח ירושלים".

הפשיטה הישראלית נתפסת ע"י הרש"פ כניסיון לסרס את סמכויותיה ולאותת כי ירושלים היא "קו אדום" שאסור לחצותו.

המרדף אחר המחבל בברקן נמשך

במקביל המצוד אחר המחבל מברקן נמשך. כחלק מהמאמץ ללכידתו, צה"ל מחלק היום (שני) בכפרים הפלסטינים כרזות אזהרה: "כל מי שמסייע למחבל, אשרף נעאלווה, מסתכן בעצמו בצעדי ענישה הכוללים מאסר ארוך או הריסת הבית ללא יכולת לערער, או ביטול כלל האישורים המיוחדים והיתרי עבודה לו ולמשפחתו.