בלוגים

פריסת הטרור של חמאס ברחבי המזה”ת בחסות קטאר

18/09/2014

הקרע בין פתח לחמאס מעמיק על רקע חשדות פתח כי חמאס רוצה להשתלט על הגדה, ומנגד סירובה של חמאס לאפשר לפתח שליטה על כספי שיקום עזה מן המלחמה, מאפשר לנו לחשוף את סודות הפריסה הטרוריסטית של חמאס במזרח התיכון כולו.

כך למשל בדיון סגור של ההנהגה הפלסטינית ברמאללה בשבוע שעבר צוטט מנהיג אש”ף, אבו מאזן באומרו כי שניים ממנהיגי חמאס, עזת א-רשק היושב בקטאר ואוסאמה חמדאן, היושב בביירות, הם מפקדי כוח של א-נוסרה בסוריה, ומנעו מהם, יחד עם כוח של חמאס מלחזור למחנה הפליטים ירמוכ מסיבות שלא נמסרו.[1]

הדיון היה אמור להיות סגור, אבל תוכנו דלף לאתרי אינטרנט פלסטיניים.

אם כך, ח’אלד משעל הוא יותר מאשר ראש הפוליטבירו של חמאס בקטאר, אלא ממלא תפקידים בטרור הסוני הפרוס בסוריה ומן הסתם גם בסיני ובלבנון מטעמה של אמירות קטאר. עזת א-רשק נחשב לסגנו של משעל בקטאר, וחמדאן הוא נציג הפוליטבירו של משעל בביירות.

בזמנו פורסם גם כי שומרי ראשו של משעל, בוגרי אפגניסטן, הם שהקימו את תאי הטרור הראשונים של א-נוסרה במחנה ירמוכ, ואולי הם עשו זאת אפילו עוד כאשר משטר אסד פרש את חסותו על חמאס.[2]

[1] http://www.amad.ps/ar/?Action=Details&ID=42560

[2]http://www.ertikaz.org/?q=node/18455

אודות המחבר פינחס ענברי

פנחס ענברי, יועץ וחוקר בכיר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, עיתונאי ותיק ופרשן לענייני ערבים והמזרח התיכון. מחברם של מספר ספרים העוסקים בפלסטינים, וביניהם:The Palestinians: Between Terrorism and Statehood (Sussex Academic, 1996).
This entry was posted in חמאס, מזרח תיכון, קטאר and tagged . Bookmark the permalink.