סרטונים

נשיא המרכז הירושלמי, השגריר לשעבר דורי גולד מספר על העולם הדיפלומטי החדש 

באירוע במכון לחקר תקשורת המזה”ת מספר ד”ר דורי גולד מחוויותיו כשגריר וכמנכ”ל משרד החוץ, וחווה את דעתו על תוכניות השלום האזוריות, “הבידוד הדיפלומטי” והאפשרויות השונות של ישראל להידוק יחסים בעתיד.


מבזק אסטרטגי עם יוני בן-מנחם – השקט המדומה מעזה

חוקר המרכז הירושלמי, יוני בן-מנחם, מסביר מדוע השקט מרצועת עזה הוא שקט מדומה, שתלוי בגורמים חיצוניים, כאשר התלקחות עלולה לקרות בכל רגע. חמאס חידשה ושידרגה את אמצעי הלחימה, בעוד ישראל רוצה לשמר את הסטטוס-קוו.

פרס לטרור: תשלומי הרשות הפלסטינית למחבלים ומשפחותיהם

הרשות הפלסטינית משלמת במישרין ובאמצעות אש”ף משכורות למחבלים הכלואים בישראל ולמשפחות מחבלים הרוגים. תשלומים אלה נגזרים מכך שמנקודת המבט של ההנהגה הפלסטינית, ליבת הזהות של העם הפלסטיני היא המחויבות להיאבק בציונות עד הגשמת היעד הלאומי העליון – הקמת מדינה פלסטינית עצמאית על כל שטחה של פלסטין

חלוקת ירושלים – אשליות מול פתרונות

על רקע הפיגועים בירושלים נשמעים קולות הטוענים שהפתרון למצב הביטחוני הסבוך הוא דווקא חלוקת ירושלים. בסרטון קצר זה, מציג המרכז הירושלמי את הסיבות והעובדות בשטח המבהירות מדוע חלוקה כזו לא רק שאיננה מהווה פתרון אלא תביא להחמרת המצב.

 ראיון עם ז’ק נריה בעקבות ספרו החדש “בין רבין לערפאת”

הספר הנו מסמך היסטורי מרתק, השופך אור חדש על יצחק רבין, האיש והמדינאי – אופיו, גדולתו וחולשותיו.
ומתמקד באחת התקופות המכריעות בתולדות הסכסוך הערבי-ישראלי. הוא חושף לא רק את התייחסותו, התלבטויותיו והתנהלותו של יצחק רבין סביב תהליך אוסלו, אלא גם את המאמץ שהשקיע ראש הממשלה להגיע לשלום עם ירדן והיסוסיו מול הלחץ האמריקני להליכה לשלום עם סוריה.

ז’ק נריה: מיהו מישל עוואן, נשיא לבנון החדש?

אל״מ (במיל׳) ז׳ק נריה מסביר מיהו נשיא לבנון החדש, מישל עוואן, מהם האתגרים העומדים בפניו והאם הוא רואה בישראל אויב?

נראה כי רובו המכריע של החרם התרבותי מאחורינו

מה המשמעות של ביטולי הופעות? האם יש משמעות להתעלמות מאיומים? איזו חשיבות מיוחדת יש ללהקות מדרום אפריקה?
אדם שי, מומחה לחרם התרבותי נותן מבט מעמיק מאחורי הקלעים של החרם התרבותי ומספק תמונת מבט אופטימית.

הסכין והמסר: שורשי גל הטרור הנוכחי

נדב שרגאי מפריך את טיעוני “התנועה להצלת ירושלים היהודית”

החוקר נדב שרגאי, תושב ירושלים שכתב ספרים ומאמרים רבים בנושא, מכנה את “התנועה להצלת ירושלים היהודית”: התנועה להטבעת ירושלים. שרגאי תוהה עד כמה הם מחוברים למציאות, טוען כי האמירה של רמון ביחס לערביי ירושלים היא על גבול הגזענות, שלא קיימת התייחסות לעניין הסיכולים במזרח העיר ומסביר מדוע תוכנית הפרדה – תרע את המצב הביטחוני והדמוגרפי.

דורי גולד בלונדון את קירשנבאום: איראן מקבלת תיאבון

ד”ר דורי גולד מתארח בתוכנית “לונדון את קירשנבאום” בערוץ 10 ומדבר על ההסכם הבעייתי שנחתם עם איראן. “אנחנו יודעים שאיראן שואפת להגמוניה אזורית. אם האיראנים יגיעו למסקנה שהמערב עשה ויתורים כי המערב עייף, זה רק יגביר את סיכויי המלחמה”.

דורי גולד על המחלוקת בין ישראל לממשל אובמה סביב ההסכם עם איראן

ד”ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מדבר ברשת ב’ על תגובתו של הנשיא בנימין נתניהו להתנהלות מעצמות המערב וממשל ארה”ב מול איראן, שגם לפי מנכ”ל סבא”א ממשיכה ללא הרף בהעשרת האורניום.

מדוע ישראל מתנגדת להחלפת צה”ל בכוחות זרים בבקעת הירדן

סקר של מינה צמח ומכון “מדגם” מאוקטובר 2013 מראה כי *רוב מוחלט של אזרחי ישראל (73%) מאמין שעל ישראל להגן על עצמה בכוחות עצמה ומתנגד להעברת האחריות הביטחונית בבקעת הירדן לידי כוחות בינלאומיים.

האם לישראל באמת אין מה להפסיד במו”מ עם סוריה?

דורי גולד מתארח בערוץ 99 ומבהיר את תמונת המצב מול סוריה, שנמצאת ברשימה השחורה של ארה”ב והמערב ומחפשת כרטיס כניסה לזירה האמריקנית והמערבית מבלי לשלם מחיר גבוה על כך.

דן דייקר מדבר על הפרדיגמה החדשה במזרח התיכון

דן דייקר מדבר בערוץ הכנסת על הפרדיגמה החדשה במזה”ת ועל וידה הארוכה של טהראן, שנמצאת כיום כמעט בכל פינה במזה”ת. אי לכך, התמודדויותיה האזוריות של ישראל אינן מסתכמות בבעיה הפלסטינית בלבד.

דורי גולד מדבר על ביקורו של אובמה בישראל

ד”ר דורי גולד מתארח בתוכנית “משדר מיוחד – ערוץ 2” (21/03/2013), מדבר על ביקורו של הנשיא אובמה בישראל ודן בשאלה האם אובמה התווה מדיניות המשך להמלצותיו או שהן נותרו בגדר “המלצות” עבור ישראל, אשר היא עצמה תחליט האם ליישמן.

ד”ר אלן בייקר מדבר על אמנה בינלאומית נגד הסתה לטרור

אלן בייקר מתארח בתוכנית “ערב חדש” בערוץ 23 (26/02/13) ומדבר על כנס שיערך ביום חמישי הקרוב באו”ם ויעסוק ביוזמתו לכתוב אמנה בינלאומית האוסרת על הסתה לטרור או הסתה לרצח עם.

הצד האפל של המהפיכה -צבי מזאל על האנטישמיות במצרים

צבי מזאל, עמית מחקר בכיר במרכז הירושלמי, שכיהן כשגריר ישראל במצרים וראש הדסק הערבי במשרד החוץ, משוחח על האנטישמיות במצרים שגברה דווקא לאחר הדחת הנשיא מוברכ

דורי גולד על ביקורו של באן קי-מון באיראן

ד”ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מתארח בתוכנית “מה בוער” בגלי צה”ל (23.08.12) ומדבר על השתתפותו של מזכ”ל האו”ם, באן קי-מון, בועידת המדינות הבלתי מזדהות באיראן.

ד”ר דורי גולד על התפטרותו קופי ענאן

ד”ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מתארח בתוכנית “בוקר חדש” ברשת ב’ (03.08.12) ומדבר על התפטרותו של קופי ענאן כשליח המיוחד של האו”ם לסוריה.

קפה הפוך: נדב שרגאי על ספרו “עלילת אל-אקצא בסכנה”

נדב שרגאי מתארח בתוכנית “קפה הפוך” עם עמנואל הלפרין בערוץ הכנסת (18.06.2012) בנושא עלילת אל-אקצא ומדבר על ספרו, “עלילת אל אקצא בסכנה: דיוקנו של השקר”, בו הוא מציג את גלגולה של האגדה האורבאנית לפיה ישראל מתכוונת להחריב את המסגדים בהר הבית כדי לבנות במקומם את בית המקדש.

דורי גולד על המשך השיחות על הגרעין האיראני”

ד”ר דורי גולד, נשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה ומחבר הספר “עלייתה של איראן הגרעינית” (יחד עם אלון פנקס, לשעבר קונסול ישראל בניו-יורק ומומחה למדיניות אמריקנית) מתארח בתוכנית “עושים סדר חדש” עם בן כספית בערוץ 23 (20.05.12) ומדבר על המשך השיחות על מדיניות הגרעין האיראנית.

ראיון עם ד”ר דורי גולד ברשת ב’

ד”ר דורי גולד מרחיב על ההיסטוריה האיראנית של אי-כיבוד הסכמים. האם איראן יכבדו את התחייבויותיהם?

שמירה על ירושלים בריבונות ישראל – ההיסטוריה מדברת

סרטון מבוסס אנימציה המתאר את ההיסטוריה של ירושלים ב-4000 השנים האחרונות ומגיע למסקנה שרק תחת ריבונות ישראלית התקיים חופש פולחן וסובלנות כלפי כל הדתות והתרבויות

ד”ר דורי גולד מתראיין בנושא העימות עם גולדסטון

ד”ר דורי גולד שיהיה הנציג הישראלי הראשון שמתעמת עם השופט גולדסטון מתראיין לתכניתו של אריה גולן, “הבוקר הזה” ומספר קצת על מה שצפוי לקרות

ד”ר דורי גולד בגלי צה”ל על מעמדה הדיפלומטי של ישראל

ד”ר דורי גולד וד”ר יוסי ביילין מתארחים בתוכנית הבוקר בגלי צה”ל “מה בוער” בנושא מעמדה הדיפלומטי של ישראל. מראיינת טלי ליפקין-שחק

צבי מזאל על ביקור שר החוץ באפריקה

צבי מזאל, חוקר במרכז הירושלמי לשעבר סמנכ”ל משרד החוץ לענייני אפריקה ושגריר ישראל במצרים, מדבר על חשיבות ביקור שר החוץ באפריקה וחיזוק קשרי ישראל עם היבשת השכנה.

צבי מזאל על עלילת הדם בשבדיה

צבי מזאל, שגריר ישראל לשעבר בשבדיה, מגיב על עלילת הדם בעיתון השבדי “אפטונבלדט” אודות הסחר שעושה כביכול צה”ל באיברים של פלסטינים

פנחס ענברי על וועידת הפתח

פנחס ענברי, מזרחן וחוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה מתראיין לתוכנית הבוקר של רשת ב’ (04.08.09) . מראיין עמיקם רוטמן

דורי גולד בערוץ 2 על המלחמה בעזה והלחצים מהעולם

דורי גולד מתראיין לערוץ 2 על המבצע בעזה ועל הלחצים והאפשרויות בפניהם עומדת ישראל